logo

reklam

1 Eylül Parkı Açıldı

suluova 1 eylül parkıAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “vatandaşlarımızın daha huzurlu, mutlu, yaşam standartlarının yüksek olması ve daha güzel yaşamanız için kültürel, doğal, sosyal alanları çoğaltıyorlar.” dedi.
Suluova’nın ilçe olması dolayısıyla düzenlenen 1 Eylül şenlikleri, Suluova Belediyesince yaptırılan 1 Eylül Parkının açılışı ile başladı.
Suluova 1 Eylül parkının açılışına Amasya valisi Çomaktekin ile birlikte Amasya Milletvekili Sait Yüce, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Suluova’nın modern yüzünü gösteren çok önemli bir eser oldu. Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen Suluova’ya yakışan bir proje olduğunu belirten vali Çomaktekin, “Bir yerin yaşanılacak yer haline gelmesi için yapılması gerekli şeylerin çoğu artık belediyeler uktesinde ve zorunluluğunda. Ben bunu sorumluluktan kaçış olarak ifade etmiyorum. Bizimde sorumluluklarımız da var. Bu temel sorunlara eğilme gücümüz var, onu sonuna kadar yerine getireceğiz. Belediyelerimizle el ele, omuz omuza bu küresel yarışta Amasyamızın adını çok daha yukarılara yazdırabilmenin mücadelesi içerisinde olacağız. Suluova Belediyemize böyle güzel bir eseri Suluovaya kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Benzeri hizmetlerle buluşmak dileğiyle 1 Eylül Parkımızın Suluovamıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Suluova’yı marka şehir yapmak ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturma hedefinde 1 Eylül park projesinin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Belediyenin rutin belediyecilik hizmetlerinin dışına çıkarak, sosyal hayatı canlandıracak önemli projeler uygulaması, yeni yaşam alanları, sosyal ve kültürel alanlar üretmesi, bölge merkezi, cazibe merkezi olan tarihi kültürel değerleri ile bir marka kent olan Amasya’nın ilçesi Suluova ilçesine şehir kültürünün mirasçısı olan Suluovalı kardeşlerimize çok daha güzel hizmetleri hayata geçireceğiz. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.