logo

reklam

10 Finalıst Belirlendi

altın elma

Amasya’da 12 – 22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen ve TRT’nin sponsor olduğu 11. Amasya Altın Elma Beste Yarışması’nda 10 finalist eser belirlendi.
Bu yıl 11. düzünlenecek olan Altın Elma Beste yarışmasına 183 bestecinin katıldı. Hazırlanan 542 eser arasından ön jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 10 finalistin belirlendi.
12 Haziran günü Çelebi Mehmet Kent Meydanında yapılacak final gecesinde, Türkiye’nin önde gelen jüri, bestekar ile güftekarlarının bir araya geldiği ve Konuk Sanatçısı Ahmet Özhan olan 11. Altın Elma Beste Yarışması finali TRT Müzik kanalında canlı olarak yayınlanacak.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Kentler, sahip oldukları mimarisi, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle kent kimliğini oluşturur. Vatandaşların yıllardır barış içinde yaşadığı ilimiz, müziğin evrensel diliyle, kültür, sanat, kardeşlik ve barış kenti olduğunu 11. Altın Elma Beste yarışmasının finalinde bir kez daha gösterecek. dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, festivallerin bir kentin canlılığının en önemli göstergesi olduğuna işaret ederek, “Festivaller kentin rengini oluşturur, hayat katar, keyif katar ve vizyon kazandırır. Kentimiz, her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Bu değişimin içinde kültür ve sanat mutlaka yer almalı” dedi.
Kentin değerlerini el birliğiyle yükselttiklerini belirten Başkan Özdemir, Cumhuriyetin Doğum Belgesi olan Amasya Tamimi’nin 96. yıl dönümünde düzenleyeceğimiz 11. Altın Elma Beste yarışmasının başarı çıtasını her yıl daha yukarıya taşımanın ve Amasya’yı dünya kenti haline getirmenin herkesin görevi olduğunu vurgulayan Başkan Özdemir, Sanatseverlerin gücünü arkasına alarak, renkli, genelden evrensele çeşitlilik taşıyan bir programı yapmanın mutluluğu içinde olacağız. Dünya insanlarıyla şarkı söyleyeceğimiz sevgi, barış dolu günlere ulaşmamız için çok önemlidir ve Amasya’ya çok çok yakışıyor.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle