logo

reklam

10 kasım mesajları

Vali Varol; Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacağız.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yılında bir anma günü mesajı yayımladı. Valimiz mesajında şunları kaydetti:
“Hayatını Türk Milleti’nin istiklâline, refah ve mutluluğuna adayan Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yılında milletçe; minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.
Milletimiz, Büyük Atatürk’ün önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak istiklâlini ve hürriyetini korumuş, akabinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir.
10 Kasım Milletimiz için; büyük Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduğu milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefimizi gerçekleştirme konusunda da kararlılığını gösterme günüdür.
Milletimiz; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak ve Cumhuriyet’imizin ve demokrasinin değerlerini her şartta korumak, düşüncesini özümsemek, açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır. Bu durum tarihten gelen sorumluluğumuz ve gelecek nesillere karşı en büyük ödevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 79. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, sevgi ve minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Başkan Özdemir; Atatürk, milletimizin tarihteki onurlu yürüyüşünün en büyük önderi olmuştur.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir 10 Kasım günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde milletçe; sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Hayatını, ülkesinin bağımsızlığına ve kalkınmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin tarihteki onurlu yürüyüşünün en büyük önderi olmuştur. Her 10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduklarımızın değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakati ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusunda kararlılığımızı gösterme günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ışığında biz varislerine düşen, onun aziz hatırasına yekvücut olarak sahip çıkmaktır. Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi en kalbi duygularımla, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun.

 

AMASYA BAROSU 10 KASIM MESAJI “ÖZLEM VE MİNNET İLE ANIYORUZ” Amasya Barosu Başkanı Av.A.Melik Derindere, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük askeri dehası, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. Yılında, özlem, minnet ve saygı ile anıyoruz. dedi.
Amasya Barosu Başkanı Av.A.Melik Derindere yayınladığı mesajında “Ülkemizde ve dünya da yaşanan kaotik ortamda, aradan 100 yıl geçmesine rağmen ilkelerinin hala en iyi çözüm ve reçete , akıl ve bilimi temel alan düşünce yapısının en doğru yol olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Akıl ve bilimden uzaklaşıldığında, emperyalizm destekli nasıl bir dinci kalkışma ile karşılaşılabileceği, ülkenin karanlıklara götürülebileceği, bu ve benzeri devleti ve milleti hedef alan yapılanma ve hareketlerin tek panzehirinin Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yol olduğu tartışmasız bir gerçek olduğu kabul edilmelidir. Amasya Barosu olarak ilkelerini koruma ve sonra ki kuşaklara taşıma kararlılığımızı bir kez daha vurgular, kamuoyu ile saygı ile paylaşırız.”

 

Ünek; İZİNDE YÜRÜDÜĞÜMÜZ SÜRECE GELECEĞİMİZ GÜVENDEDİR.

AK parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi. Bıraktığı ölümsüz eserlerin varisi olmakla daima gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında onu her zamankinden daha iyi anlamak ve hatırlamak zorundayız. Tarih ancak onu dikkatle ve şuurla inceleyenlerin elinde, geleceği aydınlatan bir ışık kaynağına dönüşür. Dünyamızda yaşanan hızlı değişimleri doğru okuyabilmemiz ve anlamlandırabilmemiz için dün olduğu gibi bu günde tarihin rehberliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunu ve hangi temel ilkelere dayandığını sürekli hatırda tutmamız gerekmektedir. Bu çerçevede, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, öngörülerini ve tespitlerini de iyi bilmemiz büyük önem arz etmektedir. Milli bağımsızlık ve milli hakimiyet fikrinin Cumhuriyetimizin temel ilkesi olmasının altında, Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının verdiği kahramanlık mücadelesinin, bu mücadele ile pişen ve olgunlaşan yüksek milli şuurun bulunduğuna hiç şüphe yoktur. Yalnızca 10 Kasımlar da değil, düşünce ufkumuzda her zaman Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorululukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi

 

Karagöz; insanlarımızın mutlu, özgür, insanca ve kardeşçe yaşabilecekleri bir Türkiye ortak hedefimiz olmalıdır.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Emperyalist işgalcilere karşı vermiş olduğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, işgal altındaki bütün ulusların umudu ve önderi olmuş, yapmış olduğu devrimlerle bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını başarmış, içinde bulunduğu çağın en modern ve çağdaş devletini kurarak bizlere emanet etmiş büyük insan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedeni aramızdan ayrılsa da; devrimleri ilkeleri ve hedefleriyle o bize önderlik etmeye, devam ediyor. Çünkü insan onurunun ve bütün mazlum ulusların o’nun düşüncelerine ihtiyacı vardır. dedi.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, açıklamasına şu şekilde devam etti. “O büyük devrimcinin kurmuş olduğu çağdaş, laik demokratik tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundan bugüne 94 yıl geçmesine rağmen emperyalist güçler O’nun düşüncelerine ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine saldırmaya devam ediyorlar. Ama bütün saldırılarına inat, doğudan batıya, güneyden kuzeye dünyadaki bütün mazlum ulusların bağımsızlık, özgürlük ve mücadelesi devam edecektir. O büyük devrimciye ve arkadaşlarına karşı başımız dik olsun istiyorsak, ortak sorunları yaşayan, ortak kaygıları taşıyan, ortak umutları paylaşan herkesin bu süreçte yüksek sorumluluk ve görev bilinci içerisinde hareket etmesine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Yan yana, omuz omuza dayanışma içerisinde saflarımızı sıklaştırarak ve çoğalarak ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmak; insanlarımızın mutlu, özgür, insanca ve kardeşçe yaşabilecekleri bir Türkiye ortak hedefimiz olmalıdır. Bugün Kurtuluşumuzun müjdecisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında hepimiz üzüntülüyüz. Yüce Türk Ulusuna başsağlığı dilerken, bizlere bıraktığı mirasa sonsuza dek sahip çıkacağımızı bir kez daha haykırıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak; Partimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, minnet ve şükranla anıyor, kahraman gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz.”bilinmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde ulu önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz Atatürk gibi düşünmek ve Atatürk gibi özgüven duygusu ve sabırla milli bağımsızlığı, milli şuura dönüştürecek adımları atmaya devam ettiğimiz sürece geleceğimiz daha bir güvence altında olacaktır. İnanıyorum ki, bu adımları kararlıkla attığımız sürece Türkiye’mizin geleceği çok daha aydınlık insanlarımız huzur içinde olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu gücü ve inancı miras bırakan büyük önder Atatürk’e, bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç
Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkumandan M.Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yılında, cumhuriyet yolunun ilk günkü gibi O’nun aydınlığı ve düşüncelerinin üzerine inşa edilen sağlamlığı ile yürütülmesinin güvenci bize teselli olmaktadır. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kuruluşunda katkı sağlayan ve ebediyete intikal etmiş tüm Türk aydınlarımızı rahmetle anıyorum.

 

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar birliği Başkanı İsa Köse
AMASYA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı İsa Köse, 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayımladı.
“Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde millet olarak minnet ve şükranla anıyoruz” ifadesinde bulunan İsa Köse, 10 Kasım mesajını şu şekilde sürdürdü:
“10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. 10 Kasımların Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Türk milletine kendi kendini yönetme hakkını ve kendi kaderini tayin etme imkânını veren Büyük Önder Atatürk’ün, yine milletinin refah ve huzuru için bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealini gerçekleştirmek, hepimizin ortak sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, saygılar sunuyorum”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle