logo

reklam

11. Altın Elma Beste Yarışması Ben Anadoluyum

altın elma beste

Amasya Belediyesinin organizesinde gerçekeşen ve TRT’nin katkıları ile bu yıl 11. düzenlenen Altın Elma Beste Yarışmasında “Ben Anadoluyum” adlı eser birinci oldu.
Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen 11. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının Finali Çelebi Mehmet Kent Meydanında yapıldı.
“Amasya Belediyesi’nin organize etmiş olduğu Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli beste yarışması haline gelen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması bütün olumsuzluklara rağmen büyük bir özveri ve fedakarlıkla Türk Sanat Müziğine destek vermeye devam ediyor. 11 yıldır aralıksız olarak düzenlenen beste yarışması son 2 yıldır TRT Genel Müdürlüğü ve Amasya Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile ortaklaşa organize edilen 11. Altın Elma Beste Yarışmasında güftesi N. Alper Tanrıverdi’ye, bestesi Yılmaz Yüksel’e ait ‘Ben Anadoluyum’ adlı eser birinci seçildi.
TRT’nin canlı yayınladığı programı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay,diğer yetkililer ve müzikseverler katıldı.
TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar Kolay ile Belgin Gök’ün finalistleri seslendirdikleri programda Türk sanat müziğinin güçlü sesi Ahmet Özhan da konser verdi.

Share
1944 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle