logo

reklam

11 ayın incisinin Ramazan, Ramazan’ın incisi ise Kadir Gecesi.

kadir gecesi11 ayın incisinin Ramazan, Ramazan’ın incisi ise Kadir Gecesi.
Ramazan ayında sofralarda bolluk ve bereket, camilerde huzur, mutluluk ve saadet, cadde ve sokaklarda tatlı bir telaş ve tatlı bir hareket.
On bir ayın incisi Ramazan ayı, rahmet, mağfiret, feyz ve bereket doludur. Oruç onda tutulur. Sıhhat onda bulunur. Sabır ve sebat eğitimi ondan alınır. Paha biçilmez kıymetine karşın sevaplar 70’le çarpılıyor. İhlas ve samimiyet derecesine göre daha da artıyor, kat kat geliyor. Onun için Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ‘Kişi Ramazan’ın kadrini ve kıymetini bilmez, değerlendirmez de günahından temizlenmez, sevabından devşirmez ve cenneti hak etmezse yazık’ buyurmuştur. Ramazan Allah’ın bizlere bir lütfudur. Ramazan nasıl 11 ayın incisi ise bir de Ramazan’ın incisi vardır ki, o da Kadir gecesidir. Kadri, kıymeti, değeri, pahası yüce olan, hakkında sure inen, ayet nazil olan mübarek bir gecedir.
Kadir Gecesi’nin bir ömre bedel, bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Melekler ve Cebrail (A.S.) dünya semasına iner. Kendilerine biçilen vazifeleri gereği gaflet uykusundan uyanmış, inzivaya çekilmiş, itikâfa girmiş veya camilere dolmuş, kimi kıyamda, kimi rükûda, kimi sücudda olan Allah’ın sevgili kullarını temaşa ederler. Zikreden, fikreden, şükreden, sabreden, tevbe eden, istiğfar eden ve dua eden kullara taraf-ı ilahiden ‘Selam size, huzur ve mutluluk size, barış ve esenlik size’ diye seslenilir”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle