logo

reklam

14. ‘Altın Elma’nın finali yapıldı

14. ‘Altın Elma’nın finali yapıldı
“Ben sana Aşık Oldum”
Amasya Belediyesinin organizesinde gerçekeşen ve TRT’nin katkıları ile bu yıl 14. düzenlenen Altın Elma Beste Yarışmasında “Ben sana Aşık Oldum” adlı eser birinci oldu.
14. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının Finali Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapıldı.
Amasya Belediyesi’nin organize etmiş olduğu Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli beste yarışması haline gelen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması büyük bir özveri ve fedakarlıkla Türk Sanat Müziğine destek vermeye devam ediyor. 14 yıldır aralıksız olarak düzenlenen beste yarışması son 5 yıldır TRT Genel Müdürlüğü ve Amasya Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile ortaklaşa organize edilen 14. Altın Elma Beste Yarışmasında TRT sanatçılarının seslendirdiği finaldeki 10 eser arasından birinciliği bestesi Göksel Baktagir, Güftesisini Hüseyin balkancı’nın yaptığı Nihavent Tango “Ben sana Aşık Oldum” adlı eser kazandı.
TRT’nin canlı yayınladığı programı Amasya Valisi dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve TRT Genel Müdür yardımcısı Osman Urgun ile birlikte diğer yetkililer ve müzikseverler katıldı.
TRT sanatçılarının seslendirdiği finaldeki 10 eser arasından birinciliği
bestesi Göksel Baktagir, güftesi Hüseyin Balkancı’ya ait Nihavent Tango “Ben sana Aşık Oldum” adlı eser kazanırken yarışmada ikinciliği bestesi Salih Berkmen, güftesi Vedat Fidanboy’a ait Hicazkar “Şarkımda Ahenk, Güllerde Renksin”, üçüncülüğü ise bestesi Abdullah Kantar, güftesi Hüseyin Balkancı’ya ait Hicazkar şarkı “Söz demiştin Tez Zamanda Evdeyim” adlı eser elde etti.
14. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasına bu yıl 178 katılımcı tarafından gönderilmiş olan 500 eser TRT Müzik dairesi başkanlığı tarafından oluşturulan ön eleme sonucunda TRT Repertuvar Kurulu tarafından finale kalan 10 eser belirlenmiş olup ödül ve mansiyon verilmeksizin 39 eser toplamda 49 eser TRT repertuarına girmeye hak kazandı.
14. TRT – Amasya Belediyesi Altın Elma Beste Yarışması finali TRT Müzik Kanalı’ndan canlı olarak yayınlandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.