logo

reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları

Elmacı; Cumhuriyetin Teminatı Yüce Türk Milletidir
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Üniversitesi olarak bizlere düşen görev, FETÖ/PDY ve diğer hain terör örgütleriyle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması adına gençlerimizi her platformda bilgilendirmektir.”dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı bir mesaj yayınladı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 3’üncü yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve onurunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferimizin üçüncü yıl dönümündeyiz. 15 Temmuz’da terör örgütü FETÖ/PDY tarafından birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve aziz milletimizin destansı mücadelesi ile etkisiz hale getirilmiştir. Türk tarihinin her döneminde kahramanlık gösteren milletimiz bu hain darbe girişiminin karşısında canını hiçe sayarak durmuş ve ülkemizi büyük bir felaketten kurtarmıştır.
Unutulmamalıdır ki hain terör Örgütü FETÖ/PYD, sinsi planlarını gerçekleştirmek için ‘eğitim’ olgusunu ve bu bağlamda gençleri etkin olarak kullanmıştır. Amasya Üniversitesi olarak bizlere düşen görev, FETÖ/PDY ve diğer hain terör örgütleriyle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesi ve toplumsal hafızanın diri tutulması adına gençlerimizi her platformda bilgilendirmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bunun teminatı Yüce Türk Milletidir.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü kutluyor, vatanımız, bağımsızlığımız, demokrasimiz, milli birlik ve beraberliğimiz uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaşayan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” cümlelerini kaydetti.

ÜNEK; kahramanları, unutmayacağız, unutturmayacağız.
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, 15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kaldığını belirterek, “Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır.” dedi.
Ünek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.
Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır. Bu destanı şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyen Ömer Halisdemir, Amasyalı şehidimiz Ahmet Özsoy ve nice kahramanları, unutmayacağız, unutturmayacağız.
Bu vesileyle, 15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi saygıyla selamlıyorum.”

KARAGÖZ; HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz; 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Demokrasiye ve milli İradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. dedi.
Karagöz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.
Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

DEMİR; Ne Mutlu Türk’üm Diyene

DEMİR; Ne Mutlu Türk’üm DiyeneMHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, Türkiye’ye kin besleyen Türk milletini bölmeye yeltenen Fetö’cü zihniyet,islam dinini kullanarak devletin tüm kurumlarına girerek,yıllardır kurdukları hain planlarıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakca darbe girişiminde bulunmuşlardır. dedi.
Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
15 Temmuz gecesi bir direniş ve diriliş gecesidir. Bir ve beraber olmanın en güçlü tezahürünü yaşadığımız 15 Temmuz gecesi,
Kurtuluş savaşı ruhunun ortaya çıktığı andır. Hain darbe girişimine karşı büyük Türk Milleti el ele vererek beraberce mücadele etmiş kahramanca dimdik durmuştur.Tanklara, tüfeklere karşılık bedenlerini ortaya koymuşlardır. Şanlı tarihimizde nasıl Çanakkale geçilmez demişse o gece de bu vatan bölünmez demiştir.
Türk milletinin yazdığı 15 Temmuz Destanı Türkiye’nin yarınlarına bırakılmış en kutsal ve en anlamlı miraslarından olmuştur. Türk milleti çok daha güzel hedeflere el birliğiyle ulaşacaktır. Terör saldırıları ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve barış içinde yaşamasını, kardeşlik hukukunu asla yok edemeyecektir. Türk milleti, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine asla izin vermeyecektir. Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir hain çete ve oluşum bizi kutlu yolumuzdan, bu aziz millete hizmet etmekten alıkoyamayacaktır.
MHP, Türkiye meseleleri karşısında hiçbir zaman siyasi çıkarla hareket etmemiştir.Ülkemizin çıkarı için Merhum Başbuğum Alparslan Türkeş ve Muhterem Genel Başkanım Sayın Dr.Devlet Bahçeli hep dimdik durmuştur. Hep vatana sahip çıkmışlardır. 15 Temmuz’da bu ülke, bu devlet, bu millet uçurumdan sürüklenmek istenirken tutup çıkaran kişi ve lider Muhterem Genel Başkanım Dr.Devlet Bahçeli’dir.
Türkiye ne zaman sıkışsa, ne zaman bunalıma girse, MHP hep inisiyatif almış bir siyasi partidir. Kısa dönem siyaset peşinde koşan olmadık. Milletimizin çıkarı neyse hep onu düşündük. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır dedik.
Bu vesileyle 15 Temmuz’da şehadete eren ve farklı zamanlarda memleketin çeşitli yerlerinde şehit düşen tüm vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Ayrıca tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Allah bu güzel vatanımıza hain 15 Temmuzları yaşatmasın,ne kadar Türkiye ve Türk düşmanı varsa hepsini kahretsin.
Ezan susmasın,Bayrak inmesin,Vatan Bölünmesin…
Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Başkan Kırlangıç, ATSO olarak demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz
15 Temmuz 2016 günü, bir dönemin acı, ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferinin kazanıldığı, kararlılık direniş ve diriliş gecesidir. Türk Milleti; imanıyla, inancıyla birlik ve beraberlik ruhu içerisinde tek yürek olarak sokaklara dökülmüş, canı pahasına mücadelesini sürdürerek vatanın bölünmez bütünlüğünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Milletin demokrasiden yana olan tavrını güçlü bir şekilde ortaya koydmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türk Halkının üstün cesareti sayesinde hain darbe girişimi engellenmiştir. Tarihte her zaman önemli bir konuma ve itibara sahip olan milletimiz halkın iradesi üzerinde başka bir güç olmadığını ispatlamıştır. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; geçmişte olduğu gibi bundan sonrada ülkemizin bekâsına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.
Demokrasimize kast eden, birlik ve beraberliğimizi yok etmek isteyen, büyük ve kutlu yürüyüşümüzü engellemek isteyen hainlere karşı dimdik ayakta duran ve bu uğurda şahadete eren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yüce Allah bir daha milletimize böyle günler göstermesin. Rabbim, kâinatın sonuna kadar Türkiye Cumhuriyet’ini tam bağımsız olarak payidar etsin, devletimize zeval vermesin.

Köse; devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun”
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, Milli iradeye, demokrasiye, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktık.
İsa Köse 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında bütün dünyaya demokrasi ve tam bağımsızlık dersinin verildiğine dikkat çeken Başkan İsaa Köse, 15 Temmuz’un milat olduğunu söyledi.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü´nün kahraman ecdadın kahraman torunlarına, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak´tan diliyorum.
İsa Köse, 15 Temmuz´da ülkemiz üzerindeki bu kara geceyi ellerinde al yıldızlı bayraklarıyla meydanlara koşan, tanklara, uçaklara, silahlara karşı, vatanını iman dolu göğsüyle savunan asil milletimizin vakur duruşu aydınlatmıştır.
Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı´nda kalleşe, haine, gafile istediğini vermeyen kahraman ecdadın, asil torunları da 15 Temmuz´da ve sonrasında büyük bir destan yazmıştır. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla Türk Milleti´nin damarlarındaki asil kanın ne kadar taze olduğu 15 Temmuz gecesi birkez daha görülmüştür. Mevzu bahis vatansa, serden ve ailesinden vazgeçebilecek kadar koca yürekli, asil ve aziz milletimiz şehadete koşarak gitmiş Dünya´da eşi benzerine rastlanmayan destanların da tek sahibidir. Böyle ferasetli, vakur ve mukaddes milletin bir ferdi olmayı nasip eden Yüce Rabbim´e hamt ediyorum.
Ülkemizi bugünlere ulaştıran tüm kahramanlarımıza minnetimizle; onlardan aldığımız emaneti daha güzel yarınlara taşıyacağız. Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun” dedi.

Karaman; Aziz Millet Demokrasi ve Milli İradeye her daim sahip çıkacaktır.
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi BaşkanıHatay Karaman, “Türkiye, 15 Temmuz 2016 günü yakın tarihinin en sıra dışı, en korkunç gecesine tanıklık etti. 15 Temmuz darbe girişimi, 15 Temmuz 2016 gecesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki kendilerini sözde “Yurtta Sulh Konseyi” olarak adlandıran Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerler tarafından yapılmaya çalışılan başarısız darbe girişimidir. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. “Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir; Türkiye Cumhuriyeti’ni, Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez” ifadesini kullanmıştır. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Bizlerde bu hain saldırıya tepkimizi en açık bir şekilde hem 15 Temmuz ve daha sonrası Tüm Esnaflarımızla ortaya koyduk. Bir daha böyle girişimlere fırsat vermeyecek aynı davranışı Milletimiz için çekinmeden ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalı. Bu Aziz Millet Demokrasi ve Milli İradeye her daim sahip çıkacaktır. Bu yüzden Ülkenin geleceğinden umutluyuz. Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması dileğiyle 15 Temmuzda Vatanı uğruna vefat eden Şehitlerimizi Saygı ile anıyor, Gazilerimize Sağlıklı Uzun Ömürler diliyoruz.”dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle