logo

reklam
04 Ağustos 2016

158 projeye 1,5 milyon TL hibe

VALİ IŞIKAmasya valisi Salih Işık, Son on yılda sulama konusunda yapılan çalışmalarda toplamda 1 milyon civarında hibe alınırken, 1 sene içinde yapılan 158 proje ile yaklaşık 1,5 milyon civarında hibe aktarılmıştır. Bu projelerin toplam maliyeti 4,5 milyon civarında olup, bunun 1,5 milyonu ilimize hibe şeklinde aktarılacağını söyledi.
Amasya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şehit İdris Polat Konferans Salonunda, Bireysel Sulama Makine Ekipman Alımı Sözleşmesi imzalandı.
Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Projesi kapsamında basınçlı sulama sistemleri konusunda 158 çiftçi ile yapılan imza törenine Amasya valisi Salih Işık’da katıldı.
Vali Işık, Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Projelerinin ortak özelliği hibe sağlamak olduğunu belirterek, Bu anlamda ilimizde bu zamana kadar çok güzel çalışmalar yapılmıştır. İlimizin toplam sulanabilir alanı 163 bin hektar olup, bugüne kadar 92 bin hektarı sulu tarıma kavuşturulmuştur. 73 bin dekar sulanabilir alanımız var. Bu tür projelerle sulanabilir toprakları suya kavuşturacağız. Buradaki amacımız çiftçimizin üretim ve rekabet gücünü arttırmaktır. Dolayısıyla ülke, bölge, il ve aile ekonomisine katkı sağlanacaktır. Bu çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum. dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, “tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyini yükseltmek ve üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek amaçlanmaktadır.” dedi.

Share
721 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle