logo

reklam

19 Mayıs Çoşkusu Yaşandı

19 mayısAmasya’da 19 Mayıs coşkusu yaşandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı kutlamaları, Gençlik Yürüyüşü ve Yavuz Selim Meydanı’ndaki gösterilerle şölene dönüştü. 19 Mayıs için hazırlanan bir birinden gösteriler büyüledi.
Saraydüzü Kışla Binası Kültür Merkezi ve Milli Mücadele Müzesi önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk Anıtı’nın bulunduğu Yavuz Selim Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüşe, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz, CHP Amasya Milletvekilleri Mustafa Tuncer engelli ve sporcu gençler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Stadyum önünden dev Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle hareket eden kortej, Silifke Caddesi’ni takiben Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Bando eşliğinde yürüyen korteje, yol boyunca vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.
Burada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Vali İ. Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Tuğg. Mustafa Yılmaz ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.
Törende öğrenciler tarafından şiirler okunurken, Amasya Gençlik Merkezi Kafkas Halk Dansları ekibinin gösterisi ve sportif gösterilerle devam eden programda daha sonra ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Halk Sağlığı İl Müdürlüğünün ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında gençlerimize Vali İ. Halil Çomaktekin, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve protokol üyelerince bisiklet dağıtım töreni yapıldı.

“ATATÜRK TÜRK GENÇLİĞİNE ÇOK GÜVENİYORDU”
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türk Milleti’ne vurulmak istenen esaret zincirine, Türk Milleti’nin tarihten silinmek istenmesine karşı Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, milletini de arkasına alarak, Cumhuriyetin Doğum belgesi Amasya tamimi ile başlayan ve dalga dalga bütün Anadolu’ya yayılan kurtuluş mücadelesini başlattığını söyledi. Özdemir, “Bu mücadelede, yokluklar içerisinde bu yüce milletin neleri başardığını bütün dünya bir defa daha gördü. Bu anlamlı gün, Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edildi. Çünkü Atatürk Türk gençliğine çok güveniyordu. Türk gençliği, çok çalışarak bu devleti, Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak. Amasyalı hemşehrimizin, milletimizin ve Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum, nice bayramlara hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı diliyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle