logo

reklam

2 Bin Tl Şantaj Tehtidi Aldı

AMASYA da Cinsel içerilikli siteye giren bir kişi, kendisine şantaj karşılığı 2 bin lira istendiğini iddia ediyor.
Cinsel içerikli bir sitede, arkadaşlık isteğine olumlu cevap veren ve cam görüşmesinde kendisinin uygunsuz videosunun çekildiğini iddia eden kişi, kendisinden 2 bin lira para istendiğini, vermediği takdirde kendisinin uygunsuz videosunun intirnette yayına verileceği şantajında bulunulduğunu iddia etti. şantaj karşılığı istenen parayı vermediği için uygunsuz görüntülerinin YouTube’de yıyanlıdğını bildirdi.
Polis şimdi internet üzerinden şantaj yapan kişi veya kişilere ulaşmak için gerekli çalışmayı başlattığı öğrenildi.

Cinsel içerikli sitelere girenler yandı

Geliştirilen yeni bir virüs, kullanıcıların bilgisayarına sızıp dosyaları silmiyor veya bilgisayarı çökertmiyor. Yeni bir yöntem kullanan Kenzero isimli bu virüs, cinsel içerikli sitelere giren kullanıcılara şantaj yapıyor.
Cinsel içerikli sitelere giren ve buralardan dosya indiren kullanıcıları tespit eden ve kayıt tutan virüs, ardından kullanıcılara bir mesaj gönderiyor ve kullanıcının isminin belirtilen bir sitede yayınlanacağını söyleyerek kullanıcıya şantaj yapıyor. Kullanıcılardan para isteyen virüs, ödemenin yapılması kaydıyla kullanıcıların isimlerini sitede deşifre etmeyeceğini belirtiyor.
Japonya kaynaklı bir Truva atı olan Kenzero, özellikle 200 milyon kullanıcısı bulunan Wine isimli dosya paylaşım ağını kullanıyor ve buradaki kullanıcıların indirdiği cinsel içerikli dosyaları kaydederek kullanıcıların isimlerini deşifre etmekle tehdit ediyor. Bu bilgileri edinebilmek için ise virüs önce bu tür dosyaları bilgisayarına indiren kullanıcıların bilgisayarına yerleşiyor ve kişisel bilgilerini ele geçiriyor.
Bir güvenlik uzmanı olan Rick Ferguson, şu ana kadar 10 bin kişiyi etkileyen bu virüsün bilgisayarlara zarar vermenin aksine tamamen şantaj amaçlı geliştirildiğine dikkat çekiyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle