logo

reklam

23. EMITT Fuarında Amasya Rüzgarı

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT’e, 94 ülkeden bin 100 ana firma katılıyor.
Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 23. kez kapılarını açtı.
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yapıldı.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, EMITT’e çok önem verdiklerini, fuarda önemli isimlerle bir araya gelerek sektörü ele aladıklarını söyledi.
“EMITT, dünyanın sayılı fuarları haline geldi. Federasyon olarak bu gelişmeden gurur duyuyoruz. Fuar Aynı zamanda dünya turizm endüstrisinin gelişmelerini, trendlerini adım adım takip ederek kendini yeniliyor. Organizasyon, çok dinamik bir fuar olarak yoluna devam ediyor” şeklinde konuştu.
Duran, EMITT’in turizm endüstrisinde tüm dünya ülkeleri, sektördeki kurum ve kuruluşlar adına köprü görevi gördüğünü ifade ederek, “Çünkü Türkiye, kuzey ile güney, doğu ile batı arasında köprü. EMITT de bu köprü görevini kuran bir yapıda.” dedi.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, Amasya turizminin nasibini alması için Amasya standın açılmasına katkı sağladık. Bu tanıtımın mutlaka Amasya’ya bir katkısı olacaktır. Fuarda olmak Amasya’yı tanıtmak, Amasya’da turizmin canlanması demektir. Tohumu ekersek hemen biçemeyiz. Bunların meyvesini Amasya almaya başladı. Önümüzdeki yıllarda mutlaka daha fazlasını alacak. Önümüzde ki yıl daha farklı bir konsept geliştirerek bu fuara katılacağız. Dolayısıyla kazanım Amasya’nın olacak. Amasya her şeyiyle bir bütün. Bu bütünlüğü fuarda yansıtarak ilgiyi Amasya’ya çekerek. Turizmi hareketlendireceğiz. Tanıtımı iyi yaptıktan sonra Amasya’ya turistin gelmemesi için bir sebep olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.