logo

reklam

23 Nisan Çoşkusunu Yaşadık

23 nisanATATÜRK’ün bize armağan ettiği dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Cumhuriyet Doğum Belgesinin yayınlandığı Amasya’da büyük çoşku ile kutlandı.
Amasya Spor salonunda gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine Vali Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay ve İl protokolü, öğrenciler ve kalabalık vatandaş grubu katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97’nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın daha büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını söyledi.
Güneş, “Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal önderliğinde ve onun ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlığı kurtaracaktır’ öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 günü Ankara’da Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güveni göstermektedir” dedi.
Öğrencilerin törende folklor ve halk oyunları gösterisi sundu. Öğrencilerin gösterileri vatandaşlar ve törene katılan protokol üyeleri tarafından büyük alkış aldı. Törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve okul müdürlerinin plâketini vali Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve protokol tarafındanverildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle