logo

reklam

24 Haziran’da her okula bir avukat!

AMASYA Barosu’nun da içinde yer aldığıo on altı ilin baro başkanlıklarından yapılan ortak açıklamayla, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde her okulda bir avukat görevlendirileceği duyuruldu.
Ankara Barosu ev sahipliğinde 16 il baro başkanının katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen toplantıyla ilgili bilgi veren Amasya Barosu Başkanı A. Melik Derindere, ülkenin baskın erken seçim kararıyla daha önce benzeri yaşanmamış yeni bir seçim sürecine girdiğini söyledi.
Derindere, “OHAL koşulları altında ve Seçim Kanunu’ndaki son değişikliklerle 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde, vatandaşlarımızın seçim süreçlerine güvenlerini kaybettiklerini, hatta sandık görevlilerinin dahi kanun değişikliklerini yorumlamakta zorlandıklarını, vatandaşların seçme haklarını özgürce kullanmak konusunda haklı endişeleri olduğunu görüyoruz. Bu nedenlerle her seçimde olduğu gibi ama bu kez çok daha etkin bir katkı sunmak üzere ‘Her ilde, her okula bir avukat’ hedefiyle sandık güvenliği konusunda, ‘Sensiz Olmaz Hareketi’ ile birlikte çalışma yapmaya başladık” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle