logo

reklam

30 Bin Öğrenci Sinemayla Buluşacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin hayata geçirdiği ‘Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor’ projesi kapsamında, Amasya’da 30 bin ortaokul öğrencisi sinemayla buluşacak.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor projesi ile sinemaya gitme imkanı bulamayan öğrenciler öncelikli olmak üzere Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci sinemayla buluşacak. Ortaokul öğrencilerine yönelik hayata geçirilen bu proje Amasya’da da uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında Amasya’da 8 hafta süreyle ve hafta içi günler olmak üzere ortaokul öğrencileri sinemaya götürülecek.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Belediye Belediye Başkanlığı işbirliğinde yürütülen etkinlik süresince 30 bin öğrenci sinemaya gidecek. Yerli yapım filmleri izleyecek olan öğrencilere, film gösterimleri esnasında patlamış mısır ve su da ikram ediliyor.
Projeyle ilgili açıklama yapan İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Karaman, etkinliğin okullarda büyük bir heyecana vesile olduğunu belirterek, bu sosyal sorumluluk çalışmalarının öğrencilerin okul hayatında yaşadıkları unutamayacakları hatıralara dönüşeceğini söyledi. Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor çalışmasının genç neslin kültür-sanat hayatına katılımına ve sinema kültürünün yaygınlık kazanmasına katkı sağlayacağını kaydeden Karaman, böylesine etkinliklerle öğrencilerin kültürel, sosyal, sanatsal, duygusal olarak gelişeceğini, okulların da bu etkinliklerle öğrenciler için cazibe merkezi ve ilgi odağı olacağını ifade etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle