logo

reklam

300 Bisiklet Dağıtıldı

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat kapsamında
300 Bisiklet Dağıtıldı

Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Yapılan araştırmalar bisiklet kullanmanın çok faydalı ve ömrü uzattığını, fiziksel aktivitede bulunduğu için kilo almadığını ve birçok hastalıktan uzak kaldığını gösteriyor. Bisiklet çok basit ve ekonomik bir ulaşım aracıdır’ dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından bireylerin sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını teşvik etmek amacıyla “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü yapıldı.
Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi önünde toplanan yürüyüş korteji sağlıklı yaşam bilincini arttırmak amacıyla hazırlanan dövizleri taşıyarak Kent Meydanına kadar yürüdü. Sağlık Bakanlığı tarafından öğrencilere gönderilen 300 adet bisikletin dağıtımı yapıldı.
Vali Çomaktekin, “Amasya’da yaşayanlar olarak gerçekten şanslı insanlarız. Açık Hava Müzesinde yaşıyoruz. Her tarafı tarih kokan birçok kültürel miras varlıklarının yer aldığı, tabiatın son derece güzel olduğu, ortasından ırmağın geçtiği bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin güzelliğinden faydalanmak için şehrin içinde mümkün olduğu kadar yürüyerek veya bisikletle hareket etmemiz gerekiyor. Bu tarihi havayı teneffüs ederek beldede yaşayan insanlar ile samimi diyalogların kurulması çok önemlidir. Küçük şehirlerde yaşayan insanlar birbirini tanır, çok sayıda dostu olur, aralarında güzel ve samimi diyaloglar kurulur.” dedi.
Sevgili gençlerimizi ve bütün insanlarımızı bisiklete alıştırmamız gerekir diyen vali Çomaktekin, Sağlık Bakanlığımızı vermiş olduğu desteklerden ötürü kutluyorum. Bu organizasyonun sağlanmasında Belediye Başkanlığımızın, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün önemli katkıları oldu. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağlıklı yaşam diliyorum.” diliyorum diye konuştu.
Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz projeyle ilgili detaylı bilgiler aktararak, Sağlık Bakanlığımız tarafından Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi başlatıldığını ve projenin amacı, bisiklet kullanarak hareketli hayat tarzının benimsetilmesi olduğunu söyledi.
“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Amasya’da yapılan yürüyüşe Vali Çomaktekin’e Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz ve kalabalık öğrenci ve vatandaş topluluğu katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle