logo

reklam

37 Proje Başvurusu Yapıldı

37 Proje Başvurusu Yapıldı
OKA’dan Hibe Talebi 22.6 Milyon TL
Orta Karadeniz Kalkinma Ajansi, 2019 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için “Turizmin Gelistirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”, “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı” ve “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında uygun proje başvuruları yapıldı. Amasya’dan 37 proje başvurusu gerçekleşti. Bu projelerin toplam maliyeti 33 milyon 856.854 TL olup, OKA’dan talep edilen karşılıksız hibe toplamı ise 22 milyon 637.479 TL olduğu belirtildi.
Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutari 34 milyon TL olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21 milyon TL; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7 milyon TL, Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programiı için 6 milyon TL kaynak öngörüldü.
OKA Dönem başkanı ve Vali Dr. Osman Varol, Amasya’nın tarım, turizm ve meslekî eğitim alanlarında belirlenen ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, projelerin hayata geçmesiyle ilimizin gelişimine önemli ölçüde katkısının olacağını vurguladı.
Amasya valiliğinden konu ile ilgili yapılan açaklamada, Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı kapsamında il genelinden 9 proje sunulmuş olup, projelerin toplam bütçesi 4 milyon 012.580 TL; ajanstan talep edilen karşılıksız mali destek tutarı ise 2 milyon 763.420 TL’dir.
Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında il genelinden 10 proje sunulmuş olup, projelerin toplam bütçesi 22 milyon 505.750 TL; ajanstan talep edilen karşılıksız mali destek tutarı ise 13 milyon 665.399 TL’dir.
Bu porgramda en çok ilgi çeken projelerden Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Doğada Çocuk, Amasya İl Özel İdaresi’nin Amasya Şehir Müzesi, Amasya Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın Kale surlarının onarımı ile birlikte Amasya Belediye Başkanlığının Serçoban projeleri ön plana çıktı.
Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında il genelinden 18 adet proje başvurusu sunulmuş olup söz konusu projelerin toplam bütçesi 7 milyon 338.524 TL ve ajanstan talep edilen destek tutarı ise 6 milyon 208.660 TL dir.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle