logo

reklam

HABER TURUDeprem Hissedilmedi
AMASYA da merkezüssü Merzifon ilçesine bağlı Ortaova köyü olan 2.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 1 Nisan gününün ilk saatlerinde cuma’yı, cumartesi’ye bağlayan gece yarısından sonra 01.41 de meydana 2.1 büyüklüğünde depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
Merzifon Ortoova köyündeki deprem çevre il ve ilçelerden hissedilmedi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, merkez üssü olan Merzifon ilçesinin Ortoova köyünde deprem meydana geldi. Yerin 5.1 kilometre derinliğinde olan 2.1 büyüklüğündeki deprem, bölge halkını korkuttu. İlk belirlemelere göre, deprem can ve mal kaybına yol açmadı.

Saldırganlar tutuklandı

AMASYA Polisi Suluova ilçesinde yaşanan silahlı kavgaya karıştıkları iddia edilen iki kişiyi yakaladı. Gözaltına alınan iki kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Geçtiğimiz hafta içerisinde Suluova ilçesi Fevzi Çakmak caddesinde yaşanan silahlı kavgada bulunduğu gibi daha önce aralarındaki huset yüzünden tartışan iki grup arasında önce tartışma, daha sonra silahlı çatışmada Onur Yurtsever (23) ve Murat Bengi’yi (28) yaralanmış. Silahlı kavgaya karıştıkları ve silah kullandıkları iddia edilen Tarık Y. ve Hasan Y. Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin geniş çaplı operasyonları sonucu yakalandı. Emniyetteki ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilen Tarık Y. ve Hasan Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Suluova MYO’da Görev Değişimi
AMASYA Üniversitesi Suluova Meslek Yüksek Okulunda görev değişikliği yaşandı. Suluova meslek Yüksek Okulu’nun kuruluşunda önderlik yapan ve kuruluş yılı 2011 yılından itibaren görevini başarı ile sürdüren Yrd. Doç. Dr. Cengiz Yıldırım, görevi üksekokul Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Murat Karavin’e devretti.
Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, 2011 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan yüksekokulun bugün itibariyle dokuz aktif programla yaklaşık bin öğrencisiyle yükseköğretime devam ettiğini belirterek, Yüksekokulumuzun sivil toplumla kucaklaşma, kamu kurum kuruluşlarıyla iyi iletişim kurma, proje geliştirme ve akademik idari personeliyle uyum içinde çalışılma noktasında iyi bir yerde olduğunu görüyoruz. Bu gelişmelerde büyük payı olan Dr. Cengiz Yıldırım hocamıza teşekkür ederiz; Dr. Murat Karavin hocamıza da yeni görevinde başarılar dileriz.’’ dedi.

 

Share
612 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle