logo

reklam

58 Proje Hibe Programında

hibeAmasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili Zekeriya Şeker, Amasya’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 11. etap başvuruları kapsamında 58 projeye yaklaşık 810 bin 182.13 lira hibe desteği yapılacağını kaydetti.
Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Şeker, KKYDP 11. Etap başvurularının değerlendirilmesinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sona erdiğini, projeye Amasya’dan müracaatları gerçekleştirilmiş 58 projenin tamamının onaylandığını belirtti. Şeker açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İlimizde her yıl Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına ilgi artarak devam etmektedir. Bu sayede yeni yatırımlar ve yeni istihdam alanları ilimize kazandırılmaktadır. Onbirinci etapta talep edilen hibe miktarının, 10 etabın toplamında verilmiş olan hibe miktarından fazla olması İlimizin yatırımlara olan ilgisini göstermiştir. Uygun bulunan 58 adet projenin toplam proje bedeli ortalama 810 bin 182.13 lira olup, hibeye esas proje tutarı yaklaşık 405 bin 091.07 TL’dir. 58 proje için yatırımcılarımız tarafından talep edilen hibe miktarının yüzde 50 sini proje sahipleri tarafından karşılanacaktır. Onaylanmış olan 58 adet projenin, 5 amla sulama sistemi, 53 adet de yağmurlama sulama sistemidir. Onaylanmış projelerle ilgili yatırımcılarımızın hibe sözleşmesi öncesinde il müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle