logo

reklam

FETÖ’den 15 Gözaltı
AMASYA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY’ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında polis, Amasya merkezli 2 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda KHK ile kapatılan şirket çalışanı 15 kişi gözaltına alındı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY’ye yönelik başlattığı soruşturma kapsamında Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri harekete geçti. Ekipler, örgütle bağlantılı oldukları tespit edilen ve haklarında arama kararı çıkarılan 15 kişinin yakalanması için Amsaya ve Bursa ilinde eş zamanlı operasyon düzenledi.
FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan 15 kişi sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyete götürüldü.
Amasya il merkezinde 11, Gümüşhacıköy ilçesinde 1, Suluova ilçesinde 1 ve Bursa’da 2 olmak üzere toplam 15 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI
AMASYA Polisi Merzifon ilçesinde tarahi eser kaçakçılığı operasyonunda tarihi eser ile birlikte silah ele geçirdi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) aldığı bir istihbari bilgide, Merzifon ilçesinde Sefer D. adlı kişide tarihi eser bulunduğu ve bunun satışını yapmak istediği bilgisini değerlendirdi. Polisin teknik takibe aldığı Sefer D. nin evinde tarihi eser bulunduğu bilgisine ulaşması ile birlikte operasyon için düğmeye bastı.
Sefer D. nin evinde yapılan aramada 6 parça kiremitten yapılma obje ile iki parça metal obje ve 1 toplu tabancanın yanı sıra suikast silahı diye tabir edilen kalem tabanca bulundu.
Olay ile ilgili soruşturma başlatılırken Sefer D. gözaltına alındı.

KOBİGEL GELİŞİM DESTEK PROGRAMINI TANITTILDI
AMASYA Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından ‘KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı’ tanıtımı yapıldı. KOSGEB Daire Başkanı Ahmet Dursunoğlu’nun da katılı ile gerkeçkleşen toplantıya ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, KOSGEB il müdürü Bayram Ali Kukuş ve girişimciler katıldı.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, “Ülkemizin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda küçük ve orta ölçekli işletmelerin etkinliklerinin artırılması, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin yükseltilmesi amacıyla 2016 yılından beri KOSGEB KOBİGEL programları ile işletmelerin projeleri desteklenmektedir. İşletmelerimizin KOBİGEL destek programından yararlanabilmesi için Amasya TSO olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.
KOSGEB il müdürü Bayram Ali Kukuş “Türkiye genelinde başarılı projelerin destekleneceği programda Amasya’dan güzel projeler çıkmasını bekliyoruz. Amasya KOSGEB İl Müdürlüğü olarak KOBİ’lerimize her türlü desteği vermek üzere bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Daha sonra Kukuş tarafından illerde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörlerinin ve yazılım sektörünün rekabet gücünün geliştirilmesi amacıyla açılan bu yeni çağrının teknik detaylarını içeren sunumu yapıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle