logo

reklam

7 Ayda 6.247 Kişiye Trafik Eğitimi

amasya emniyetiAmasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince 1 Ocak-31 Haziran tarihlerinde Amasya merkezde yapılan trafik denetimleri sonucunda sürücülere kesilen trafik cezası bir önceki yıla göre yüzde artış gösterirken. Buna bağlı olarak yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalarda ise yüzde 48 azalma gerçekleşti.
Amasya’da Trafik denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşların, en çok hız ihlali yapıldığı şikayeti üzerine denetimlerini sıklaştıran Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Ekipleri, yılın ilk 7 ayında yapmış olduğu denetimlerde Alkollü araç kullanmaktan domalayı 232 araç sürücüsünün ehliyeti sınırlı olarak geri alınırken, Radarlı hız kontrolünde ise 32 bin 175 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Bu arada sürücü belgesi olmadan araç kullanımlarında ise 390 kişiye gerekli cezai işlem uygulanırken aynı zamanda adli makamlarada sevk edildi.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin karalı bir şekilde sürdürdüğü Emniyet kemeri takma oranının geçtiğimiz yıla oranla kullanımında büyük bir artış gözlendi. Amasya’da Emniyet Kemeri takma oranının iki yıl öncesinde yüzde 8 iken bu oran bu yıl “Emniyet Kemeri İle Hayata Bagalanın” Projesi ile yüzde 72’le çıktığını belirten yetkililer, bu oranın ülke genelinde yüksek olduğuna dikkat çektiler. Amasya’da Emniyet kemeri oranının Amasyalılar konusunda yapılan denetimlerde çok yüksek olduğunu, bu oranın yüzde 72 olmasında Amasya’nın bir turuzm kenti olduğundan dolayı Amasya”ya dışardan gelen misafirler üzerinde yapılan denetimlerde Emniyet kemeri takma oranının çok düşük olduğu belirtildi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Trafik kurallarına uyma ve traik kazalarını en aza indirme konusunda 3 projeyi hayata geçirdi. Ülkemizde ve ilimizde trafik kazaları sonucu yayalaran karışmış olduğu ölüm ve yaralamalı kazaların en aza indilmesi amacıyla “Trafikte Yayalara Saygı Projesi” hazırlanarak yürütüldüğü bildirildi. Ayrıca, Ülkemizde ve ilimizde çocukların karışmış olduğu trafik kazaları en aza indirebilmek için “Trafikte Çocuklar Güvende Projesi” kapsamında Amasya merkezde 98 okulda toplam 6 bin 247 öğrenciye trafik eğitimi verildi.
“Trafikte Çocuklar Güvende Projesi” nde Anaokulu olarak 28 olarak bin 406 öğrenci, İlkokulda 29 okulda bin 592 öğrenci, Orta eğitimde 5 okulda 485 öğrenci, Liselerde 17 lise de bin 436 öğrenci, Kuran kursu öğreniminde ise 12 Kuran kursunda bin 46 kursiyere ve 7 Resmi Kurum ve kuruluşlarda 312 kişiye trafik kuralları konusunda eğitim verildiği bildirildi.

Share
1546 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle