logo

reklam

7 HAZİRAN ADAYLARI BELLİ OLDU

amasya siyaset

 

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere girecek 25. milletvekili aday listeleri kesinleşti. Partiler dün akşam saatlerinde aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna ulaştırdı.
25. Dönem Milletvekili Adayları belirlemede yaşanan heyecan milletvekili adayları ile birlikte seçmende de heyecan büyük oldu.
SÜPRİZ AK PARTİDE YAŞANDI
25. Dönem Amasya milletvekilliği seçiminde Siyasi Partilerin aday belirlemesinde en büyük süpriz, iktidar partisi AK Parti’de yaşandı. 7 Haziran seçimine AK parti ikinci sıra adayı Barla Platformu Başkanı Sait Yüce’nin adaylığı süpriz oldu. Yüce, AK Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adaylığına başvurmuştu.
BOSTANCI 1. SIRA ADAYI
AK Parti Amasya milletvekili ve AK Parti Gurup Başkanveki Prof. Dr. M. Naci Bostancı AK parti Amasya listesinde birinci sırada yer alırken, İkinci sırada Süpziz Aday Sait Yüce, üçüncü sırada ise birönceki 12 Haziran seçimlerinde Amasya AK Partiden üçüncü sıradaki Hasan Ali Cesur bu seçimde de üçüncü sırada kaldı.
AK parti Amasya milletvekili ve son iki dönem 23 ve 24. dönemlerde Amasya milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yer alan alan Dr. Avni Erdemir bu seçimde aday gösterilmeyen milletvekilleri arasında yer aldı.
SARI İLE MECLİS YOLUNU ARAYACAK
Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday açıklamasında heyecan yaşandı. MHP’de beklenen Mehmet Sarı ve A. Fatih Çoşar arasında tercih Mehmet Sarı oldu.
MHP 25. dönem milletvekili seçiminde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Amasya olarak en son 16 yıl önce 199 yılında yapılan seçimlerle Adnan Uçaş ile temsil edilmişti. MHP 2002 yılından sonra Amasya olarak TBMM de temsil edilme yolunu Mehmet Sarı ile arayacak. MHP’de ikinci sırada Sadık Aslan ve üçüncü sırada Turan Gürdoğan oldu.
CHP RAKİP ADAYLARINI ÖĞRENDİ
CHP 29 Mart’da yaptığı ön seçim ile adayını üyeleri ile seçti. CHP 25. dönem milletvekilliği seçiminde Amasya milletvekili adayları olarak Mustafa Tuncer, Ramis Topal ve Devrim Ersoy olmuştu. CHP heyecan aday tespiti değil, seçimde yarışacağı AK parti ve MHP adaylarını beklemedeki heyecandı.
CEVAP AMASYALILARDA
AK parti, CHP ve MHP’de adaylar belli oldu. Şimdi 7 Haziran da yapalacak olan 25. dönem milletvekiliği seçiminde Amasya’nın 3 milletvekiliği sandalyesi için 9 isim ön plana çıktı. Şimdi bu dokuz adaydan hangi üç aday 8 Haziran’da Ankara’ya gidecek. Bunun cevabı Amasya seçmeninde. Amasya Seçmeni bunun cevabını 7 Haziran da sandıkda verecek.
Haydi Amasya için hayırlısı diyelim!..

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle