logo

reklam

Abartılı egzoza geçit yok! Kuralsızlığın affı yok

AMASYA’da bazı duyarsız vatandaşların hukuki olarak yasak ve insan ve doğaya zararlı olmasına rağmen araçlarına taktırdığı abart egzozlara karşı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün son bir ayda gerçekleştirdiği etkili denetimlerde çok sayıda abart egzoz sistemine el konuldu.
Amasya”da araç egzozlarına takılan sistemlerle araç sesinin daha yüksek çıkarılarak gürültü ve hava kirliliğine neden olan abart egzozlara karşı, trafik polislerinin son bir ayda 100’e yakın araçta gerçekleştirdiği başarılı denetimlerde önemli başarılar yakalandı. Çalışmalar kapsamında toplumun huzurunu ve sağlığını bozacak şekilde gürültü çıkaran ve sonradan araca taktırdıkları tespit edilen abart egzozlar hakkında ayrıca 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1-b maddesinden yasada öngörülen trafik idari para cezası kesilirken, yasadışı olan abart egzoz sistemleri araçlardan çıkartılıyor. Yasadışı egzozlar daha sonra Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne teslim edildikten sonra araçlar TÜVTÜRK Muayene istasyonlarına sevk ediliyor. İşlemler sırasında ortaya çıkan maddi masrafları ise araç sürücüsüne kesiliyor.
“10 DAKİKALIK ZEVK DUYGULARINIZ İÇİN YÜZ BİNLERCE KİŞİYİ RAHATSIZ EDİYORSUNUZ”
Yüksek sesli araçlara neredeyse her insanın maruz kaldığını ifade eden Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, “Bunların bu şekilde gerçekten nasıl bir memnuniyet duygusu ve araç sürerken nasıl bir zevk duygusu aldıklarını bilmiyoruz. Bizler güneyi, doğusu, batısındaki tüm örf ve adetlerimize baktığımız zaman birlikte yaşamayı büyüklerimizin nasıl başarabildiğini görebiliyoruz. Herkes bilir ki büyüklerimiz müziğin sesini hafif bir şekilde açılsa bile hemen uyarısını yapar ve komşular rahatsız olmasın diyerek müziğin sesini kıstırırlar. Komşularımız rahatsız olmasın diye ebeveynlerimiz çaba harcıyor ve küçükleri yönlendiriyor. Ama maalesef bu araçlardan bir tanesi herhangi bir bulvarda bu aracı kullandığı zaman bırakın bir kişiyi on binlerce kişiyi rahatsız ediyor. Gece saatlerinde Amasya’nın merkezinde yaşayan nüfusun yüzde 70’i istirahat ediyor. Hastalar, çocuklar, yaralılar, uykusuz veya yorgun insanlar olabiliyor. Bu yüzden bu tarz egzoz sistemlerinin takılı oldukları araç sürücülerini uyarıyoruz. Lütfen bir an önce bu sistemleri kullanmaktan vazgeçsinler. Sizin 10 dakikalık zevk duygularınız için yüz binlerce kişiyi rahatsız ediyorsunuz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle