logo

reklam

ABD SORUŞTURMASI AMASYA’YA SIÇRADI

ABD Konsolosluğu Çalışanı’nın Eşi ve Çocuğu Amasya’da Gözaltına Alındı
ABD’nin İstanbul Konsolosluğu’ndaki bir çalışanın devam eden FETÖ soruşturması kapsamında geçen hafta tutuklanmasının neden olduğu krizin ardından bir başka çalışan ifadeye çağrıldı. İfadeye çağrılan ve bu kişinin eşi ile oğlu da Amasya’da FETÖ yöneticiliği iddiasıyla gözaltına alındı.
‘ABD ile vize krizine yeni gözaltı kararı neden oldu’
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C’nin ifadesi için savcılığa davet edildiğini, bu kişinin eşi ve çocuğunun da Amasya’da gözaltına alındığını bildirdi. Öte yandan başsavcılık tarafından yapılan açıklamada bu kişinin herhangi bir diplomatik bağlılığı olmadığı ifade edildi.
Açıklamada, yeni gözaltı ve savcılığa davetle ilgili şu bilgilere yer verildi:
“Şüpheli Metin Topuz’un beyanları doğrultusunda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) örgütlenmesinde yönetici konumda olduğu tespit edilen S.C. ve K.İ.C. hakkında yakalama ve gözaltı kararı verilmiş olup, şüpheliler Amasya’da yakalanarak adli işlemleri için İstanbul’a getirilmişlerdir. İsmi geçen şüphelilerin eşi ve babası konumundaki, herhangi bir diplomatik bağışıklığı bulunmayan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C, ifadesi için cumhuriyet başsavcılığımıza davet edilmiştir.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.