logo

reklam

ABD ve İsrail´e büyük tepki

ABD´nin büyükelçiliğini Kudüs´e taşıması Amasya’da protesto edildi..
Amasya Belediye Başkanlığının önderliğinde Yavuz Selim Meydanı Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen kentteki sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve vatandaşlar, “Kahrolsun İsrail, kahrolsun ABD”, “Katil İsrail Filistin´den defol”, “Müslüman uyuma Filistin´e sahip çık” şeklinde slogan attı.
Cumhuriyetin Doğum Beglesine sahip Amasya’dan Amaya adına yapılan açıklamada, İsrail´in işgalci bir yapılanma olduğunu belirterek, ABD´nin karına tepki gösterdi.
ABD ve İsrail´e karşı İslam aleminin ciddi bir duruş sergilemediğini, bu durumun da daha cüretkar adımlara neden olduğunu vurgulayan açıklamada, “Bir buçuk milyar Müslüman sekiz milyonluk İsrail´i tükürse boğar. Korkmayın, Allah aşkına cesur olun. Siz gereğini yapmazsanız bu milletin içerisinden İsrail´e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır.” dendi.
Açıklamanın devamında, İsrail´in katliamlarına ABD başta olmak üzere birçok devletin ortak olduğunu, ABD ve İngiltere´nin İsrail´in hamisi olduğu dile getirilen açıklamada.
“ABD ve İsrail´in bu kararları göstere göstere uygulamaları karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir. Kim ne derse desin İsrail, bu coğrafyanın doğal bir üyesi değil bir işgalcidir. İsrail ile her türlü ilişki siyonist teröre destek olmak, akan kana ortak olmaktır. ABD ve İngiltere, İsrail´in hamisidir. Siyonist İsrail ile barış ve adalet kelimelerinin yan yana gelmesi mümkün değildir. İsrail´e söz söylemek gereksizdir. İsrail sözden anlamaz, ancak güçten anlar.”
Mescid-i Aksa´nın bulunduğu Kudüs´ün Müslümanlar için kutsal olduğunu, bu toprakların İsrail ve destekçilerine bırakılmayacağ ifade edildi.
“Kudüs uğruna nasıl ki yıllardır Filistinli kardeşlerimiz canlarını veriyorsa Türkiyeli Müslümanlar da canlarını vermek için mücadele verecektir. Bu dava bir partinin veya bir STK´nın davası değil, bu dava yeryüzündeki bütün Müslümanların davasıdır.” dendi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle