logo

reklam

ACI HABER

idris bolatHakkari’nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada özel harekat polisi Amasya’lı İdris Bolat şehit oldu.
Alınan bilgiye göre, operasyonların devam ettiği Yüksekova da bölücü terör örgütü PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
Çatışmada, özel harekat polisi İdris Bolat şehit düştü.
Şehit özel harekat polisinin cenazesi, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığında düzenlenecen törenin ardından memleketi Amasya’ya geldi.
ACI HABER AİLEYE ULAŞTI
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit düşen Özel Harekat Polisi İdris Bolat’ın ailesine acı haber ulaştı.
Şehit olan Özel Harekat Polisi İdris Bolat’ın Amasya’nın Helvacı mahhallesindeki baba ocağı yasa büründü. Şehidin acı haberinin verilmesinin ardından babaevinin bulunduğu Helvacı Mahallesi Türk bayrakları asıldı. Şehit ailesine haberi Amasya Emniyet Müdürlüğü görevlileri, İl Müftüsü İsmail İpek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sadi Ergin tarafından verildi.
Baba Onur ve anne Hatice Bolat acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. şehidin kardeşleride gözyaşlarını tutamadılar. Acılı aileyi komşuları ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı.
ŞEHİT EVİ VE MAHALLESİ
TÜRK BAYRAKLARI İLE SÜSLENDİ
Hakkari’nin Yüksekova’da terör örgütü ile sürdürülen mücadelede girdiği silahlı çatışmada şehit düşen Özel Hareket Polis memuru İdris Bolat’ın, ailesinin yaşadığı ev başta olmak üzere Helvacı mahallesi Amasya Belediyesi tarafından Türk Bayraklarıyla donatıldı. 112 Acil Servis ambulansları da hazır bir şekilde bekletildi.
Şehidin baba evine taziyeye gelenler, yaptığı açıklamalarında terör örgütünü lanetleyerek, Şehit İdris Bolat’a Cenab-ı Allah’tan rahmet diledi.
ŞEHİT AMCASININ KADERİYLE AYNI
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Amasyalı Özel Harekat Polisi İdris Bolat’ın kaderi doğduğunda ismi verilen şehit amcasıyla aynı oldu.
Özel Harekat Polisi İdris Bolat’a 1992 yılında Diyarbakır’da teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan amcası İdris’in isminin verildiği öğrenildi.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Amasyalı Özel Harekat Polisi İdris Bolat, şehit amcasıyla aynı kaderi paylaştığı gibi, şehit amcası ile aynı yerde yatacak.
BELEDİYEDEN DUYARLI KARAR
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlerde girdiği çatışmada şehit olan Özel Hareket Polisi İdris Bolat, bugün Amasya’da son yolculuğuna uğuranacak.
Amasya Belediye Başkanlığı tarafından, Özel Hareketçi Polis memuru İdris Bolat’ın şehit düşmesi üzerine bugün yapacağı etkinlikleri iptal etti.

ŞEHİDİMİZ AMASYA’da
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlerde girdiği çatışmada şehit olan Özel Hareket Polisi İdris Bolat’ın (23) cenazesi, Amasya’da vatan toprağına olan son yolculuğuna uğurlanıyor. Şehit Özel Hareket Polisi İdris Bolat’ın’nın naaşı Van’da düzenlenen resmi törenin ardından dün akşam hava yoluyla Amasya’ya getirildi. Havaalanında yapılan karşılamanın ardından Şehit İdris Bolat’ın cenazesi Helvacı mahallesindeki baba ocağına götürüldü.
Şehit Özel Hareket Polisi İdris Bolat bugün Amasya Sultan Beyazit Camiiinde öğle namazına mutakip kılınacak cenaze namazından sonra, Taşova ilçesi karabük köyünde sonsuza uğurlanacak.
ÖZDEMİR; Terörün her türlüsünü lanetliyorum
Başkan Cafer Özdemir, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit düşen Özel Harekat Polisi İdris Bolat’ın yaşamını yitirdiğini üzüntüyle öğrendik. Güvenlik güçlerimize yönelik yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, terörün her türlüsünü lanetliyorum. dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiye’nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen alçakça oyunların sürdüğünü vurgulayan Başkan Özdemir, “Milletimizi bölüp parçalamak isteyen alçaklar şunu asla unutmasınlar: Bu millet Çanakkale’de, Kurutuluş Savaşı’nda sırt sırta vererek, bir karış toprağına düşman postalı bastırtmamak için yüz binlerce şehit vermiş, hiç bir güç Türk milletinin bu onurlu ve şerefli duruşundan vazgeçirememiştir” dedi.
Güvenlik güçlerinin ve Masum insanları hedef alan vicdansız zihniyetlerden her iki dünyada da hesap sorulacağını ifade eden Başkan Cafer Özdemir, insanlıktan nasibini almamış terör maşalarıyla en sert şekilde mücadeleye devam edileceğini, bundan kimsenin kuşku duymaması gerektiğini kaydederek, “Menfur saldırıda hayatını kaybeden Şehit İdris Bolat’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” açıklaması yaptı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle