logo

reklam

Acı Haber

kalleş saldırıTürkiye yine şehit haberiyle sarsıldı. Hakkari Dağlıca’da PKK’lı teröristlere karşı sürdürülen operasyonda Dağlıca Tabur Komutanı Yarbay İhsan Ejder ile 2 astsubay ve bir asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. 17 PKK’lı hain ise öldürüldü.
Hakkari Dağlıca’daki hain saldırıda şehit düşen Tabur Komutanı Yarbay İhsan Ejder’in şehit haberi Amasya’ya ateş düşürdü.
Kalleş saldırı
Kalleş saldırı Dağlıca’dan yine yürekleri dağlayan acı haber geldi. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, Dağlıca bölgesinde devam eden operasyonlarda Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Birliği’nde görevli Bordo Bereli Yarbay İhsan Ejdar ile yine Bordo Bereli ve iki Astsubayve bir asker şehit oldu. Yaklaşık bir hafta önce İnsansız Hava Araçları (İHA) Kamışlı ve Yeşiltaş Köyleri arasındaki İkiyaka Dağları’nda kalabalık bir grup terörist belirledi. Bunun üzerine bölgeye Yüksekova 1’inci Dağ ve Komando Taburu ile Yüksekova Taktik Jandarma Sınır Alay Komutanlığı’ndan çok sayıda tim sevk edilerek operasyon başlatıldı. Bölgede süren hava destekli operasyonlarda 17 PKK’lı terörist öldürüldü.
“BELKİ BİR DAHA GELMEM” DEMİŞTİ
Şehit olan Yarbay İhsan Ejder’in Ankara’daki evine ve Amasya’daki baba oca- ğına ateş düştü. Nalan Ejder ile evli olan ve 14 yaşında Altunay isminde bir kızı bulunan Yarbay Ejder’in Ankara Çankaya’da oturan eşi ve çocu- ğuna acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi. Ejder Ailesi’nin oturduğu apartmana bayraklar asıldı. Kurban Bayramı’nı ailesinin yanında geçiren şehit Yarbay Ejder’in göreve dönerken komşuları ve yakınlarıyla helalleştiği belirtildi.
Şehit Yarbay İhsan Ejder’in komşuları, “Terfi oldu, sevindi ama düşünceliydi. ‘Ben gidiyorum ama tekrar gelirim, gelemem’ diyerek bütün komşularıyla, annesiyle, babasıyla, çocuğuyla, eşiyle, herkesle vedalaştı. En son üzücü haberi aldık. Komutanlarımız geldi, haberi verince hepimiz yıkıldık. Ülke sağ olsun, vatan sağ olsun” dedi.
ANA YÜREĞİ YANDI
Şehit Yarbay İhsan Ejder’in Amasya’nın Merzifon ilçesinde oturan annesi Fehmiye Ejder acı haberle yıkıldı. 43 yaşındaki Yarbay İhsan Ejder’in babasını geçen yıl kaybettiği öğrenildi. Şehidin kardeşleri Abdulah Ejder’in Merzifon’da öğretmen, Emre Ejder’in Erzincan’da doktor olduğu belirtildi. Oğlunun şehit düştüğü haberiyle gözyaşlarına boğulan Fehmiye Ejder, “Nasıl gafil avladılar. Kim gafil avladı seni?” diye feryat etti. Acılı anne, yakınları ve komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Yarbay’ın 13 yaşındaki kızı Altunay ve eşi Nalan Ejder’in Ankara’da yaşadığı eve ise Türk bayrakları asıldı. Amasya Merzifon nüfusuna kayıtlı yarbayın cenazesi eşinin isteği üzerine Ankara’da toprağa verildi.
ACILI ANNE: NASIL GAFİL AVLADILAR?
CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, aileye taziye ziyaretinde bulundu. Anne Fehmiye Ejder “Nasıl gafil avladılar? Kim gafil avladı?” diye feryat ederken, Milletvekili Tuncer de “Allah belalarını versin” diye konuştu. Amasya Merzifon nüfusuna kayıtlı yarbayın cenazesi eşinin isteği üzerine Ankara’da toprağa verildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle