logo

reklam
09 Ağustos 2018

AESOB’dan Kurban Bayramı Uyarısı

AESOB’dan Kurban Bayramı Uyarısı
“9 GÜNLÜK TATİL PİYASAYI CANLANDIRACAK”
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı İsa Köse, Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşları ve esnafları uyardı.
AESOB Beşir Köse, Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşları ve esnafları uyararak başta sahte para olmak üzere hırsızlık, dolandırıcılık ve yankesicilik olaylarına karşı uyararak alışverişlerde dikkatli olmalarını istedi. Köse, Kurban bayramının 9 günlük tatil olması piyasaları, esnaf ve sanatkarımızı olumlu etkileyecek, turizm bölgelerinin de hareketlenmesini sağlayacak. Bu vesileyle Amasya ekonomisine de hareket getirecek” dedi.
Bayram nedeniyle esnaflarda hareketlilik yaşanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Köse, tüketicilerin daha rahat bir şekilde alışveriş yapmaları konusunda yardımcı olmalarını tavsiye ederek, “Vatandaşlarımız bayram telaşı içerisinde alışveriş yapmaktadır. Esnaflarımızın alışveriş sırasında vatandaşlarımıza güler yüz göstermelerini, müşteri memnuniyetine önem vermelerini, insanları incitmemelerini, sattığı ürünlere dikkat etmelerini arzu ediyoruz” dedi.
Esnafların işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamalarını da isteyen Köse, işyerlerine alışveriş bahanesi ile gelen ve şüpheli davranışlar sergileyen şahıslara dikkat edilmesini, şüpheli görülen vatandaşlar ‘155 polis imdat hattını’ arayarak bilgi vermelerini istedi.
Köse, “Kurban Bayramı tatilinde işyerlerimizin alarm sistemi, elektrik tesisatları kontrol edilmeli, varsa aksaklıklar giderilmeli, özel güvenlik elemanları bulunan işletmelerin güvenlik elemanları uyarılmalı, güvenlik kamerası veya sigorta yapılarak güvence altına alınmalı, oluşabilecek şüpheli durumlara karşı gerekli yerlere bilgi verilmedir.” diye konuştu.
Esnafların dükkan kirasını ödediğini, vergisini verdiğini ve iş yapmakta zorlandığını söyleyen Köse, kurban bayramı öncesinde seyyar satıcıların artması nedeniyle esnafların mağdur olduğunu belirterek, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerini biraz daha duyarlı olmaya davet etti .
Kurban Bayramı öncesinde kalitesiz bıçaklara da değinen Kösel, bayram nedeniyle piyasada kalitesiz, Çin malı bıçakların satıldığına dikkat çekerek, istenmeyen olaylara meydan verilmemesi için bu tür bıçak, balta ve satır gibi kalitesiz ürünlerden uzak durulmasını tavsiye etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle