logo

reklam

Afet Evleri Yapacak

amasya afet evleri

Amasya’da afet bölgelerindeki konutlar için yeni afet konutları yapılacak. Amasya merkez mahallelerinden Dere, Çakallar, Helkız ve Fethiye mahallelerinde kaya düşmesi ve heyelan afet bölgelerindeki belirlenen 167 konut hak sahiplerine 2017 yılında konutlarının teslim edilmesi hedefleniyor.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Çeşitli tarihlerde meydana gelen doğal afetler sonucu vatandaşlarımızın maddi ve manevi olarak zarar gördüklerini, devletimiz imkânları doğrultusunda hak sahiplerini mağdur etmeyerek, gerektiği şekilde tüm önlemleri alarak afetzedeleri daha güvenli bir bölgeye yapılacak olan modern binalara taşıyacaklarını söyledi.
Vali Çomaktekin beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Bulut ile birlikte yeni yapılacak afet konut evleri mahallinde incelemelerde bulundu.
Konutlarının hak sahiplerine yapımı bittikten sonra teslim edileceğini belirten vali Çomaktekin, önceden afete maruz kalan ve afet bölgesi içerisinde yer alan eski konutların yıkılacağını, yapılacak bu konutların teslimi yapıldıktan sonra vatandaşlarımızın ödemelerini 20 yıl üzerinden ilk iki yılı ödemesiz 18 yılda maliyeti üzerinden sıfır faiz ve eşit taksitler halinde ödeyebileceklerini belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle