logo

reklam

AFET KONUTLARI TAMAMLANIYOR

AFET KONUTLARI TAMAMLANIYOR
HAK SAHİPLERİ KONUTLARINI BEKLİYOR
AMASYA Valisi Dr. Osman Varol, “Amasya’daki afet konutları en kısa süre içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek” dedi.
Vali Varol, beraberinde Afet ve Acil Durum İl Müdürü Sinan Bulut, İl Özel İdere Genel sekreteri A. Faruk Aykutlu ve Yüklenici Firma yetkilisi Mustafa Kazancıoğlu ile yapımı süren Şeycui mahallesi ve Göllü Bağları mevkiindeki afet evlerinde incelemede bulunarak yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Varol, burada yaptığı açıklamada, şöyle konuştu: “Özellikle Merkez Çakallar, Dere, Helkıs ve Fethiye Mahallelerinde kaya düşmesi ve heyelan nedeniyle meydana gelen afetlerde çok sayıda vatandaşımız mağdur olmuştu. Afetzede vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için 3 yıl önce başlattığımız çalışmada Şeycui mahallesinde 127, Göllü Bağları mevkiinde de 40 olmak üzere toplam 167 vatandaşımız hak sahibi olacaklar. Yıllardırr bu haklarına kavuşmayan vatandaşlarımız vardı. Afet ve Acil Durum Başkanlığı’nda başlattığımız çalışmada, ilimizde yaşanan afetlerde mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için yatırım programına aldık. Arazi problemlerinin çözümü yaklaşık 2 yıl sürdü” Arazi problemi nedeniyle iki ayrı yerde afet evleri yapıldığını anlatan Varol, “yapılan afet konutları ay sonuna sonuna kadar tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi için çalışmaları hızlandırdık” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle