logo

reklam

Afrin kahramanlarına duygu dolu mektup

AMASYA Yeşilırmak Ortaokul öğrencileri, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli olan askerlere yazmış oldukları mektupları kitap haline getirdiler.
Öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’deki PKK, PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’ndaki askerlere destek oldular. Genelde kağıt kalemleri sınav için hazırlayan öğrenciler, bu kez Mehmetçiğe destek amacıyla mektup yazmak için kullandılar. Mehmetçiğe duygu dolu mektuplar yazan öğrenciler, ’şehitler ölmez’ türküsünü de Afrin kahramanları için seslendirdiler.
Yeşilırmak Ortaokul öğrencileri Afrin’de mücadele eden Mehmetçik’e destek olmak için dergi çıkartıldı. Amasya Yeşilırmak Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerin kimisi Mehmetçik’e mektup yazarken, kimi resim yaparken kimisi şiir yazdı. ‘Afrin Özel Sayısı’nda toplanan destek çalışmaları için Amasya Yeşilırmak Ortaokul öğrencileri de, Mehmetçik’e mektup yazarak manevi destek olmaya çalıştı.
Yeşilırmmak ortaokulu Müdürü Ayla Keskiner ve beraberinde öğretmenler Onur Şahinkaya ve Necla Arar ile Özlem Yılmaz, Eren Çamcı öğrencilerinden oluşan bir heyet Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret ederek, dergiyi verdiler.

ÖZDEMİR; öğrencilerimizi kutluyorum
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “öğrencilerin çok anlamlı bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, “Bugün öğrencilerimiz Afrin’de mücadele eden kahraman askerlerimizin yanında olduklarını belirtmek üzere, onların yürekleriyle beraber, onların vatan savunmasında yapmış oldukları mücadeleye destek vermek amacıyla yazdıkları mektupları bir dergi haline getirmeleri güzel bir olaydır. Duygu ve düşüncelerini bu mektuplara yazdılar. Dolayısıyla ben öğrencilerimizi kutluyorum, tebrik ediyor ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir çalışma, güzel bir faaliyet oldu bizim için. Öğrencilerimizin duyarlılığını dile getirmek, öğrencilerimizin Afrin’deki kahraman askerlerimizin mücadelesine bir nebze de olsa duyarlılık, farkındalık ortaya koymak adına yapılan bu çalışmayı bizler de destekliyor, öğrencileri kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Askerlerimizle gurur duyuyoruz.
Amasya Yeşilırmak Ortaokul öğrencileri “Bizler askerlerimize mektup yazdık. Onlar vatanımızı, milletimizi korumak amacıyla sürekli nöbetteler. Askerlerimizle gurur duyuyoruz. Allah, askerlerimizin yardımcısı olsun. Bizler, Afrin’deki askerlerimize moral ve motivasyon vermek amacıyla yazdığımız mektupları dergi haline getirdik. Mehmetçiklerimiz bilsinler ki her zaman onların yanındayız ve onları destekliyoruz” dediler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle