logo

reklam

AK Parti Aday Adaylığı Başvuru Süresi Bugün Bitiyor

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyelikleri için Aday Adaylık süreci 5 Kasım’da Pazartesi günü başladı. Belediye Başkanlığı için 1 Haftalık başvuru süresi ise bugün bitiyor. Belediye ve İl genel meclis üyelerinin müracaatı ise 12 Aralık tarihine kadar devam edecek.
Mevcut Belediye Başkanları Aday Adayı
Müracaatında Bulunmayacak!
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz mevcut Belediye Başkanlarının Aday Adaylığı müracaatında bulunmayacaklarını ifade etti. Buna göre Amasya da AK partili Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin, Hamamözü Belediye Başkanı Bahattin Destetaş ve Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık aday adaylığı için başvuru yapmayacaklar. Bu belediye Başkanların değerlendirmesini Genel Merkez tarafından yapılacak.

AK Parti’den Amasya Belediye Başkan aday adaylığı için beş isim başvuruda bulundu.
AK Parti’de yerel seçimler için aday adaylığı süreci başlarken, AK Parti’den Amasya belediye başkan aday adayı olan Cengiz Erdem, İsmail Kazan, Mustafa Çitfçi, Mustafa Türkmen, Mustafa Zengin, Fatih Yolcu, Osman Öztiryeki isimleri ön plana çıkarken bu sayının bugün başvuru süresinin bitiminden önce 10′ u gececeği belirtiliyor.
AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal ise aday adayı olan isimlerin dosyalarını sunmaya başladıklarını, sürecin partiye, Amasya’ya ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.