logo

reklam

AK Parti Ev Toplantılarında

ak parti evlerdeAK parti İl Başkanı Mehmet Ünek
yeni sistem ile birlikte koalisyonların önünü kapanmış olacak
AK parti Amasya İl Başkanlığı ev toplantılarında “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni anlattıyor. İlk ev toplantısını Amasya’nın nüfus açısından en büyük mahallesi konumunda olan Şeycui mahallesinde stard veren AK Parti Amasya İl Başkanlığı, ev toplantılarının devam edeceği bildirildi.
AK parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Avrupa ve Dünya’daki değişik ülkelerden sistemleri karşılaştırarak Anayasa Değişikliği ile gelinecek noktanın önemini belirterek; yeni sistem ile birlikte koalisyonların önünün kapatılmış olacağını, Türkiye’nin istikrarı ve kalkınması için de bunun şart olduğunu söyledi.
Kendi partisinin bu oylamayı, referandum olarak değil de bir halk oylaması olarak kabul ettiğini belirten Ünek, “Oylanacak sistem Cumhurbaşkanlığı Sistemi değil, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak kabul ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için var gücümüzle hep birlikte çalışmaya başlayacağız. Meydanlara çıkacağız, 2 ay içerisinde her bir vatandaşımızla yüz yüze görüşeceğiz. dedi.
Ünek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile geçmişe dönük elde edilen bütün değer ve kazanımların, bundan sonrasına devredilmesi için önemli olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti;.
“Ekonomik, sosyal, siyasal ve hukuksal gerekçeleri sizlerle paylaşacağız. Böyle bir dönemde biz neden Anayasa değişikliği dedik? Ne derdimiz vardı sorusu soruluyor. Devlet ve hükümet sistemini karıştırarak bu milletin önüne getiriyor muhalifler. 3 tane hükümet sistemi var. Parlamenter sistemi terk ettiğinizde antidemokratik bir sisteme geçiyor gibi bir hava oluşturuyorlar. Bunların her birinin referansı demokrasidir. Yarı Başkanlık da Başkanlık da. Muhalefetin bu algısı baştan sona yanlış. Bunların tamamı cumhuriyettir ve halkın isteğiyle oluşturulur. Onun için biz ne bir kişinin karakaşı kara gözü için çalışıyoruz ne bir kesim için ne azınlık bir yapı için çalışıyoruz ne de partimiz için çalışıyoruz. Biz Allah rızası için, devletin geleceği adına yapıyoruz. Bu sadece bizim ülkemizin geleceği de değil. Bizim ülkemize kaderiyle bağlanmış ülkeler var. Onların da gelecekleri için çok önemli. Dünya değişiyor, dünyada taşlar yerinden oynadı artık. Taşların oynamış olduğu bir döneme ya güçlü gireceğiz ya da geçmiş dönemlerde olduğu gibi gireceğiz.”
Alparslan Türkeş’ten, Demirel’e kadar siyasilerin Başkanlık sistemi ile olumlu görüşleri olduğunu hatırlatan Mehmet Ünek; sistemi savunan bu liderlere rağmen Kılıçdaraoğlu’nu hiç kimsenin anlamadığını belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle