logo

reklam

AK parti seçmenine sordu

ak parti7 Haziran 2015 milletvekili seçimleri sonrası oluşan siyasi tablodan koalisyon yerine yine sandık çıkarken, 2001 yılında kurulan AK Parti yeni bir süreç yaşıyor. Ak Parti’li seçmenin büyük çoğunluğu partisinin tekrar seçimde milletvekili aday listelerini değiştirmesi gerektiğini ifade ederken, emekli, esnaf ve işçi gibi sınıfı oluşturan seçmenler ekonomik olarak kendilerinin de hatırlanmasını istiyor.
Politic’s Araştırma Şirketi, “Katıldığı her seçimde hükümet kurmaya yetecek oyu alan AK Parti 7 Haziranda neden başarısız oldu? 1 Kasım seçiminde tek başına hükümet kurmak için yeterli oyu alabilecek mi gibi?” sorularını AK Parti li seçmene ve teşkilat mensuplarına sordu.”
Edinilen bilgieye göre; 21-28 Ağustos tarihleri arasında Amasya’nın da içerisinde yer aldığı 12 ilde gerçekleştirilen çalışmada AK Parti li seçmenin ve teşkilatın beklentileri alındı. Araştırmanın örneklemesi 2 tabakadan oluştu. Birinci kısmı, 12 ilde son seçimlerde AK Parti ‘ye oy verdiğini söyleyen 1320 AK seçmenle bilgisayar destekli telefon yöntemi ve yüz yüze anket yöntemi ile gerçekleştirildi. Çalışmanın ikinci kısmı ise, 400 AK Parti li eski ve yeni teşkilat mensupları ile yapıldı.
Teşkilat mensuplarına seçmene AK Parti’nin tekrar tek başına hükümet kurmaya yetecek oyu alabilmesi için neler yapması gerektiği sorusu da yöneltildi. Seçmen, listelerin doğru şekilde oluşturulması, oy potansiyeli olan adayın listede olması, ithal adayın olmaması gerektiği ve AK Parti ‘ye hizmet etmiş teşkilattan gelen insanların listede yer alması, sağlıklı bir liste oluşturulmasını istiyor.
AK Parti li seçmene yönetilen bir diğer soru da 1 Kasımda gerçekleştirilecek milletvekili seçimlerinde ” AK Parti tek başına hükümet kurabilecek oy alabilir mi?” oldu. Teşkilatların yüzde 86’sı tek başına iktidar için yeterli oyun alınacağını, gerekli derslerin çıkarıldığını, yüzde 7’si ise tek başına iktidar için yeterli oyun alınamayacağını belirtti. yüzde 7’lik bir kesim ise cevap vermedi. Hepsinin ortak fikri, bu 2 ayın çok doğru yönetilmesi ve hata yapılmaması yönünde. Partilerinin gerekli hamleleri yapacağı yönünde iyimserler. Teşkilat aynı listelerle seçime girilmesinin bir başka hüsranı beraberinde getireceğini düşünüyor.

Share
720 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle