logo

reklam

AK Parti Temayül yoklamasına gitti

AK Parti Amasya İl Teşkilatında İl Başkanı Mehmet Ünek ve Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal’ın istifalarıyla boşalan Amasya Ak Parti İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı için aday belirleme çalışmaları da başladı.
Bu kapsamda AK Parti Genel Merkez tarafından görevlendirilen başkanlığında yeni Ak parti İl ve İlçe Başkanlarının belirlenmesi amacıyla teşkilatca temayül yoklaması yapıldı.
AK Partili İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi, Kadın, Gençlik ve Merkez İlçe Yöneticileri ve önceki il ve ilçe başkanları ile birlikte parti kurucuları oy kullandı.
Temayül yoklamasının parti genel merkezinde de devam edeceği ve sonucu parti üst kurulları ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.
Değişim Kademeli olacak
AK parti’de il teşkilatlarındaki değişimin kademeli olacağı belirtilerken, İstifaların ise parti genel merkezinin yaptırdığı “memnuniyet anketleri”nin yanı sıra, halkla yapılan görüşmeler, milletvekilleri, sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak belirlendiği ifade ediliyor. Ayrıca, parti yönetimi tarafından belirlenen isimler, tebdili kıyafetle, halkın nabzını tutuyor. Parti kaynakları, yeterince çalışmayan, seçmenle diyalog kuramayan ya da, çeşitli nedenlerle yıpranmış, doku uyuşmazlığı yaşananların istifasının istendiğine dikkat çekiyorlar.
YILDIRIM GRUP BAŞKANI
Parti kulislerinde, uzun süredir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Binali Yıldırım’ın, “cumhurbaşkanı yardımcısı” olacağı, hatta Cumhurbaşkanlığı’ndaki “odasının bile hazır olduğu” konuşuluyor.
Erdoğan’ın, grup toplantılarında da yanından ayırmadığı Binali Yıldırım ile ilgili yapılan bir başka tahmin ise “TBMM grup başkanlığına” getirileceği yönünde.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.