logo

reklam

AK PARTİDE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

AK Parti’de 2023 kadrosu için düğmeye basıldı
AK PARTİDE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, AK Parti Genel Merkezi tarafından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği 130’uncu genişletilmiş il başkanları toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Ünek, önümüzdeki 4 yıllık süreçte herhangi bir seçim olmadığını ifade ederek, Ekim – Kasım aylarında AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen takvim doğrultusunda kongre sürecinin de başlayacağını sözlerine ekledi. Ünek, 5 yılı aşkın süre içerisinde büyük bir sorumluluk içinde yürüttüğü görevinin başında olduğunu belirterek, önümüzde dönemde aday olmayacağını sözlerine ekledi.
Kasım aylarında beldelerden başlamak kaydıyla, sırasıyla, ilçe, il ve büyük kongrenin yapılacağını söyleyen Mehmet Ünek şunları söyledi;
“Bununla birlikte seçimler sonrasında da artık önümüzdeki 4 yıllık süreç içinde herhangi bir seçim yok. Beldelerden başlamak kaydıyla, öncesinde beldeler, sonrasında ilçeler, sonrasında da il kongreleri olmak üzere kongre süreçleri de artık Ekim, Kasım ayları itibariyle de başlamış olacak. Bunların startı da verilmiş olacak. Tabi ki, bu noktada, AK Parti Genel Merkezinin belirlemiş olduğu bir takvim noktasında sıralamaya göre il kongreleri başlayacak ve devam edecek. AK Parti Amasya Teşkilatları da, bu manada gerekli çalışmalarını yapıp, tamamlayıp, sonrasında kongre süreçlerine hazır olduğunu, Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi biz de genel merkeze bu konuda gerekli söylemleri söylemiş olacağız. Bunun bir hazırlık süreci olacak, değerlendirme süreci olacak. Bizde 7 ilçe 1 belde var ve en sonunda da il kongresi olacak. Bunları hep beraber yaşayıp göreceğiz. İnşallah gerek, AK Parti teşkilatları açısından, gerekse de ülkemiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olur diyorum. . İnşallah kongre süreçleri de milletimize ve ülkemize hayırlı olur. Bunu da buradan duyurmuş olalım, bu konu ilgisini çekenlere, bu konuda haber bekleyenlere. Biz de bunu söylemiş olalım. Kongre süreçlerimiz başladı. İnşallah hayırlı olur.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.