logo

reklam

AK Parti’de kritik seçim!

AK Parti 430 bin ilçe delegesini belirlemek için Türkiye çapında seçime gidiyor. 10 milyonu aşkın AK Parti’li bu amaçla 28 Kasım ile 15 Aralık tarihleri arasında sandık başında olacak. Yeni delegeler AK Parti’yi 2023’e götürecek yönetim kadrolarını belirleyecek.
Amasya’da İlBaşkanı Mehmet Ünek ve Merkez ilçe Başkanı Necmettin Topsakal’ın istifası ile boşalan il Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlıkları için AK parti Genel merkezinin alacağı karar doğrultusunda kongre veyaatama usulü ile belirlenecek. Amasya’daki her iki yönetim için büyük olasılık kongre süreci gözüküyor.
SANDIKTAN MERKEZE
AK Parti yeni dönemde delegelerini sandıktan başlayarak siyasi sürecin bir parçası haline getirmeyi planlıyor. 7 Ekim’de 7’nci Olağan Büyük kongrenin startını veren AK Parti, bu doğrultuda delege seçiminde hassas bir süreç yaşayacak. Bu nedenle 28 Kasım -15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek belde, ilçe delege seçiminde kayıtlı üyelere büyük iş düşecek.
AK PARTİ İÇİN YENİ DÖNEM
AK Parti kaynaklarına göre 7. Büyük Kongre ile bir yenilenme, bir tazelenmenin yanında yeni isimlerle revize edilecek kadrolarla yepyeni bir dönem başlayacak. 2021’in başlarında yapılması planlanan kongrede yaşanan seçim sonuçlarının göz önünde bulundurulacağı aktarıldı.
KADIN İL BAŞKANI GELİYOR
Kongre sürecinde teşkilatta kadın temsiline de dikkat edilecek. Kaynaklar, kongreyle birlikte kadın il başkanının olacağını ve kadın faktörünün il ve ilçe yönetimlerinde daha fazla hissedileceğinin altını çizdiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.