logo

reklam

AK PARTİ’DEN KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ak parti amasyaÜnek; CHP Cumhurbaşkanına hakaret etmeyi kendine görev edindi
AK parti Amasya İl Teşkilatından CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlü hakaretlerde bulunduğu gerekçesi ile Amasya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
AK parti Amasya İl başkanı Mehmet Ünek, Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’na her fırsatta hakaret etmeyi kendine görev edindiğini belirtti.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 1 Kasım başta olmak üzere girdiği tüm seçimleri kaybettiğini vurgulayan Ünek, buna rağmen parti kongresine rakipsiz giren Genel Başkanın, “Parti içi muhalefet hiziplerini” bir arada tutmak için CHP Genel Kurulu’nda, partisinin grup toplantısında ve şahsına ait sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı çirkin tavrını devam ettirdiğini aktardı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığına Beraberinde Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen ve partililerle birlikte Amasya Adliyesi’ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakarete varan ifadeler kullandığı gerekçesiyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan AK parti İl Başkanı Mehmet Ünek, “Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı ifadelere sürekli başvurmaktadır.
Siyasi nezaket ve ahlaktan yoksun bu tavrın tarafımızca kabul edilemez olması ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de cumhurbaşkanına hakaret suç teşkil etmekle birlikte suça konu edilen ‘diktatör bozuntusu’ kelimesi başta olmak üzere Cumhurbaşkanı’mızı tahfif ya da hakaret teşkil eden açıklamalarını kendilerine iade ediyor, eğer bir diktatör bozuntusu arıyorlarsa kendi tarihlerine bakmalarını öneriyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Kılıçdaroğlu hakkında Amasya Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduğunu belirten Ünek, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan gerekli tahkikatın yapılarak kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.
Dümen; Biz ecdad olarak ensar bir toplumuz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’de ilk defa halk oylamasıyla seçildiğini anımsatan AK parti Merkez ilçe Başkanı Bilal Dümen, “Kılıçdaroğlu, yapmış olduğu konuşmada hiçbir ahlaka sığmayan, hiçbir şartlarda siyasetin kabul etmeyeceği etik anlayışa sığmayan konuşması nedeniyle biz Kurucu Genel Başkanımız olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkını savunma adına adliyeye suç duyurusunda bulunmaya geldik”
AK Parti’nin her zaman ahlaki kurallara riayet eden bir siyasi parti olduğunu ifade eden Dümen, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bizim hizmet etmek dışında başka amacımız söz konusu değildir. Bugün biliyoruz ki dünyada nerede kendi ülkesinde rahat edemeyen, savaştan kaçan varsa hepsi bu memlekette istihdam edilmekte ve hepsine bu memlekette bakılmaktadır. Biz ecdad olarak ensar bir toplumuz. Gelen muhacirlere bakmak zorundayız. Bu kadar gönlü geniş bir cumhurbaşkanı, halkı için kendini feda etmiş bir cumhurbaşkanı, Türkiye’de seçimle gelen tek cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a böyle hakaretvari, ahlaksızca bir üslup takınan Kılıçdaroğlu’nu protesto etmek ve onu Türk yargısının yüce hakim ve yargıçlarına şikayette bulunmak üzere buraya geldik. Biz bu suç duyurusundan sonra da sonuna kadar bu davayı takip edeceğiz.”

Share
696 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle