logo

reklam

AKTAV BİNASI Üniversiteye Tahsis Edildi

aktav 1Amasya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Eğitim Vakfı (AKTAV)’ın Hatuniye Mahallesindeki Müstakil Taşınmazı, Amasya Üniversitesine tahsis edildi.
Amasya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Eğitim Vakfı (AKTAV) ve Amasya Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılan protokol ile Amasya Üniversitesine tapsis edildi. Protokolü AKTAV başkanı ve Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ın imzaladı. Protokol imza törenine Üniversitiyi temsilen Genel sekreter Hasan Özyurt ile AKTAV’ı temsilen de AKTAV Genel Sekreteri Fahrettin Kayalar katıldı.
Amasya’mızdaki tarihi ve kültürel dokunun korunması açısından büyük önemi olan yerel sivil örgütlenmelere örnek gösterilebilecek önemli bir vakıf olduğunu belirten AKTAV Başkanı ve Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Vakfımız ana görevi temelde; Amasya sınırları içinde bulunan, tarihi ve kültürel açıdan önemi olan yapıları korumak, onarmak, tanıtmak, kültür ve turizmin hizmetine sunmak ve gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir biçimde aktarmaktır. Bugüne kadar önemli çalışmalara imza atmıştır. Özellikle ilimizde son dönemlerde Hatuniye ve Nergiz Mahallelerimizde bulunan Yalıboyu evleri ile ilimizdeki diğer tüm dokunun korunması ve yeni işlev kazandırılması noktasında önemli mesafeler alınmıştır. Bu çalışmalar Harşena Kalesinin UNESCO kültür mirası geçici listesine alınması ile somut olarak kendisini göstermiştir. Elbette ilimizde tarih bilinci ve ecdada karşı sorumluluk çerçevesinde sürdürüyoruz. dedi.
Üniversite bünyesinde bulunan özellikle sosyal bilimler enstitüsündeki derslerin bu mekânda yapılacak olmasının, tarihi mekânları teneffüs etme noktasında önemli olduğunu kaydeden Çomaktekin, Üniversite bünyesindeki araştırma merkezleri ve sürekli eğitim merkezlerinin de tarih, turizm, kültür ve edebiyat alanında yapacağı çalışmalar için bu bina son derece önemli bir işlev göreceğini söyledi.
Rektör Metin Orbay ise, Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Sürekli Eğitim Merkezimiz bünyesinde yapacağımız açılacak kurslar, eğitimler özellikle kamu-kurum kuruluşlarına ve özel sektöre yönelik geliştireceğimiz projeler oldukça önemli olduğunu belirterek, Edebiyat, sağlık eğitimi, turizm bilincini geliştirme ve tarih alanlarında yapacağımız çalışmaların odak noktası olacağını bildirdi.

Bilmeyenlere öğretilir.

Amasya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Amasya Valisinin makam gereği, Amasya’da hangi görevlerde bulunduğunu bilmiyor.
Amasya Valiliğinin resmi internet sayfasında dün kamuoyunu bilgilendirme konusunda attığı bir haberde, Amasya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Eğitim Vakfı AKTAV Başkanı olarak AKTAV’ın Genel Sekreteri Fahrettin Kayalar’ı gösterdi. Bu büyük bir yanlışlıktır.
Amasya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Eğitim Vakfı AKTAV Başkanı Tüzüğü gereği Amasya valisidir. İkinci Başkanı ise Amasya Belediye Başkanıdır. Vakfın Müteşembis heyetinden sekiz kişi de yönetime seçilir. Bu kişilerden biride vakfın işlerini yürütmek üzere görevli olan Genel Sekreterdir. Fahrettin Kayalar’da protokol imza töreninde AKTAV Başkanı olarak değil, Genel sekreteri olarak yer aldı.
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü dün kamu oyunu atmış oluduğu bilgilendirme haberinde, Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, AKTAV binasının Amasya Üniversitesine tahsisi konusunda yapılan protokole Amasya valisi olarak değil, AKTAV Başkanı olarak imza attı.

Share
1189 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle