logo

reklam

ALTIN ELMA BESTE YARIŞMASI SONUÇLANDI

12-altinelmaAmasya Belediyesinin organizesinde gerçekeşen ve TRT’nin katkıları ile bu yıl 12. düzenlenen Altın Elma Beste Yarışmasında ‘Gösterip bir lahza olsun aşka dair bir vefa’ adlı eser birinci oldu.
12. Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışmasının Finali Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonunda yapıldı.
Amasya Belediyesi’nin organize etmiş olduğu Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli beste yarışması haline gelen Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması bütün olumsuzluklara rağmen büyük bir özveri ve fedakarlıkla Türk Sanat Müziğine destek vermeye devam ediyor. 12 yıldır aralıksız olarak düzenlenen beste yarışması son 3 yıldır TRT Genel Müdürlüğü ve Amasya Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile ortaklaşa organize edilen 12. Altın Elma Beste Yarışmasında TRT sanatçılarının seslendirdiği finaldeki 10 eser arasından birinciliği bestesi Burhan Durucu, güftesi Güler Turan’a ait ‘Gösterip bir lahza olsun aşka dair bir vefa’ adlı eser kazandı.
TRT’nin canlı yayınladığı programı Amasya Valisi Salih Işık, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte diğer yetkililer ve müzikseverler katıldı.
Bu yıl 179 katılımcının 563 eserle yer aldığı yarışmada elemelerin ardından TRT sanatçılarının seslendirdiği finaldeki 10 eser arasından birinciliği bestesi Burhan Durucu, güftesi Güler Turan’a ait ‘Gösterip bir lahza olsun aşka dair bir vefa’ adlı eser kazanırken yarışmada ikinciliği bestesi Yaşar Abrur, güftesi Sevinç Atan’a ait ‘Gözlerinin rengi nedir’, üçüncülüğü ise bestesi Özdemir Hafızoğlu, güftesi Hüseyin Balkancı’ya ait ‘Yağma yağmur yağma, boşa uğraşma’ adlı eser elde etti.
12. TRT – Amasya Belediyesi Altın Elma Beste Yarışması finalinde Sunuculuğunu Nilgün Doruk yaptı. TRT Müzik Kanalı’ndan canlı olarak yayınlandı.
Finale kalan 10 eseri TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar seslendirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle