logo

reklam

AMAS YA’DA HABER TURU

Amasya’nın 3 Coğrafi İşaretli Ürüni OKA Kitabında Tanıtıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), TR83 Bölgesi’nde yer alan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerine özgü yöresel ürünlerden, coğrafi işaret tescili almış ürünlerin tanıtımı için “Orta Karadeniz Bölgesi Coğrafi İşaretli Ürünler Tanıtım Kitabı” hazırladı.
“Orta Karadeniz Bölgesi Coğrafi İşaretli Ürünler Tanıtım Kitabı”, TR83 Bölgesi’nde bulunan Amasya Çiçek Bamyası, Amasya Misket Elması ve Amasya Bejöi mermerinin de yer aldığı Amasya’dan üç olmak üzere 3’ü Çorum, 9’u Samsun, 6’sı Tokat illerinden toplam 21 adet coğrafi işaretli ürünün temel bilgilerini (tescil tarihi, başvuru sahibi kurum vb.) içeren künye tablosunu, ürünün hikayesini ve fotoğraflarını, bölgede yer alan coğrafi işaretli ürünlerin tamamının gösterildiği TR83 Bölgesi haritasını ve coğrafi işaret ve yöresel ürünler konusuna temas eden bazı tematik konularda (tarım ekonomisi, kültür turizmi, somut olmayan kültürel miras vb.) konularda uzman görüşlerini içeriyor.
OKA’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Çalışma ile turizm ve tarım fuarlarında bölgenin yöresel ürünlerinin tanıtılmasına yönelik görsel bir materyal üretmek ve bölgede yer alan paydaşlarımızın coğrafi işaret konusunda farkındalığını artırarak, bölgeden coğrafi işaret tescil başvuru sayısını artırmak amaçlanmıştır. PDF olarak ‘www.oka.org.tr’ web sitesinden de ulaşılabilen, ‘Orta Karadeniz Bölgesi Coğrafi İşaretli Ürünler Tanıtım Kitabı’, 22- 25 Kasım tarihlerinde Samsun 3.Gıda Fuarı’nda OKA tarafından düzenlenen Orta Karadeniz Bölgesi Coğrafi İşaretli Ürünler Sergisi kapsamında paydaşlara sunuldu. Paydaşların ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği sergi alanında ayrıca kitabın içeriğine dair broşür ve promosyon ürünleri de fuar katılımcılarıyla paylaşılmaktadır” denildi.

Amasya’yı Soğuk Bir Hafta Bekliyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre hafta boyunca etkili olacak soğuk havanın, bölge genelinde don ve buzlanma hadiselerini meydana getirebileceği belirtildi.
Meteroloji uzmanları hafta boyunca etkili olacak olan soğuk hava dalgasının, don ve buzlanma hadiselerini beraberinde getirebileceğine dikkat çekerek, Cuma gününe kadar yağış beklentisinin olmadığı fakat cuma gününden itibaren 4 gün süre ile yağmur ve kar yağışının beklendiğini belirtiler. Kuvvetli buzlanma don ve sisin meydana getirebileceği olumsuzluklar ve ulaşımda aksamalara karşı ilgililer ile vatandaşları uyaran Meteroloji uzmanları, Çünkü gece sıcaklıkları sıfır derecenin altında seyredeceğinin tahmin edildiğini belirttiler.
Sıcaklıklar, mevsim normallerinin 4 ile 6 derece arasında altında seyrettiğini belirten meteroloji uzmanları, bugün çoğunlukla bulutlu bir havanın hakim olmacağı Amasya’da en yüksek hava sıcaktlığının 14, gece ise 6 derece olacağı tahmin edilirken, cuma gününe kadar hava sıcaklığında bir değişiklik beklenmezken cuma günü sağanak yağış ile birlikte büyük bir düşüş yaşanacağı ve en yüksek hava sıcaklığının 6 derece gece ise eksi 2 dereceye kadar düşecek. Cumartesi günü ise karla karışyık yağmur bekleniyor. Pazar ve pazartesi günleri sağanak yağışın devam edeceği belirtildi.

FETÖ’cülere Yerel Seçim Talimatı
İtirafçı Olun, İftira Atın
FETÖ’nün yeni taktiğinin itirafçılar üzerinden örgütün hedefindeki isimleri iftira ile itibarsızlaştırmak olduğu ortaya çıktı. İstihbarat raporlarına göre, FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında yargılanan sözde üst düzey örgüt üyelerine Pensilvanya’nın “İtirafçı olun, iftira atın” talimatı verdiği ortaya çıktı.
FETÖ’nün yeni taktiğinin itirafçılar üzerinden örgütün hedefindeki isimleri iftira ile itibarsızlaştırmak olduğu istihbarat raporlarına yansıdı. İstihbarat raporlarına yansıyan bilgiye göre, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik soruşturma kapsamında yargılamaları devam eden sözde üst düzey örgüt üye ve yöneticilerine ve halen firari olup yakalanma ihtimali göz önünde bulundurulan örgüt mensuplarına Pensilvanya’nın ‘İtirafçı olun, iftira atın.’ talimatı verdiği ortaya çıktı.
Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nın ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) hazırladığı istihbarat raporlarında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik devam eden yargılamalarda, örgütün itirafçılar üzerinden siyasetçilere ve bürokratlara yönelik yeni bir algı operasyonu planladığı deşifre edildi.
31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi örgütün moral ve motivasyonunu yeniden arttırmaya yönelik algı operasyonları planladığı belirtilen raporda, siyasi partilerin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adaylık listelerine sızabilmek adına kendilerinden olmayanlara itirafçılar üzerinden iftira atarak itibarsızlaştırmaya ve önünü tıkamaya, aday olmasını istediği isimlerin önünü de bu şekilde açmaya çalıştığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle