logo

reklam

AMASYA 15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK OLDU

AMASYA 15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK OLDU
15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKULU GEÇTİ
Onbinler anma programına katıldı
AMASYA da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri dayanışma ve coşku içinde geçti.
Yavuz Selim Meydanında düzenlenen etkinliklere Amasya Valisi SDr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Amasya Protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain kalkışmasının 1. yıl dönümünde Amasya tek yürek oldu.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi, demokrasi nöbeti tutuldu.
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Milli Birlik Yürüyüşü için İstasyon Köprü başında toplanan 7’den 70’e çok sayıda vatandaş demokrasi nöbeti tutmak üzere dev Türk Bayrağı ve sloganlarla Yavuz Selim Meydanı’na yürüdü.
Genciyle yaşlısıyla meydanı dolduran vatandaşlar saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.
Daha sonra 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan olaylara ilişkin görüntülerin yer aldığı belgesel dev ekrandan halka sunuldu. Yavuz Selim Meydanı’na akın eden binlerce vatandaş 15 Temmuz kalkışmasının 1. yıl dönümünde FETÖ’ye tepki gösterdi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda 15 Temmuz hakkında katılımcılara bilgiler sundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması da canlı olarak dev ekrandan Yavuz Selim Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara sunuldu. Büyük ilgi ve coşkuyla izlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dakikalarca alkışlandı.
15 Temmuz 2016 gecesi hayata veda eden 250 şehidin isimlerinin tek tek okunduğu etkinlik 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir yanında okunan salayla devam etti, şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duası yapıldı.

Share
426 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle