logo

reklam

Amasya Ankara 1,5 Saate İnecek

hızlı trenUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Başkent ile Karadeniz’i birbirine bağlayacak dev proje için düğmeye bastı. Ankara-Samsun Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi ile Ankara- Amasya arası 1 saat 30 dakkaya düşecek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım müjdeyi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda verdi. Ankara-Samsun YHT hattının ihale aşamasına geldiğini belirten Bakan Yıldırım, “Samsun-Amasya-Çorum- Kırıkkale’den oluşan 286 kilometrelik Hızlı Tren Hattı projemiz ile Ankara-Samsun arası 2 saat 15 dakika olacak” dedi.
Başkent ile Karadeniz’i buluşturacak dev proje hakkında bilgi veren bakan Binali Yıldırım, projenin etüt çalışmalarının tamamlandığını onay çıktığı anda yapıma başlanacağını söyledi.
Yıldırım, “Samsun, Merzifon, Çorum ve Kırıkkale YHT projesi bittiği anda dev bir hizmet ülkemize kazandırılmış olacak. Karadeniz bölgesini, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak ve ülkemizin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu demiryolu koridor yüksek standartlı hale dönüştürülecektir.
Söz konusu hattın İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz olmak üzere üç büyük bölgeyi birbirine bağlaması noktasında çok önemli olduğunu belirten Bakan Yıldırım “Proje Ankara, Çorum ve Kırıkkale koridoru olmak üzere üç aşamada hayata geçirilecek. Kesin proje hazırlama ihalelerine Delice-Çorum, Çorum-Merzifon ve Merzifon-Samsun olmak üzere 3 kesim halinde çıkılması planlandı” diye konuştu. “Ankara ile Samsun arasında YHT konforunu çok yakında hayata geçireceğiz” diyen Bakan Yıldırım, “Proje hayata geçirildiğinde Ankaralı vatandaşlarımız Samsun’a, Samsun’daki vatandaşlarımız da Ankara’ya 2 saatte ulaşabilecek. Dev proje ile iki bölge insanına konforu getireceğimiz gibi onları saatler süren yolculuktan da kurtarmış olacağız. Proje hizmete açıldığında Samsun-Ankara arası 2 saat 15 dakika olacak böylece Ankara ile Karadeniz arasında ‘hızlı’ bir köprü kuracağız. Ayrıca bu hat ile hem yolcu taşımacılığında hem de yük taşımacılığında hızlı tren konforuna çok kısa bir süre sonra kavuşacak” şeklinde konuştu.

Share
6034 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle