logo

reklam

AMASYA BAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

cafer özdemir

AMASYA inandığı ve güvendiği Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e sahip çıkıyor. Bir internet sitesinde sözde bir köşe yazarının “AK Parti’de temizlik operasyonu başlıyor!” başlıklı gerçekleri yansıtmayan, milletin iradesini yok hükümlü sayan köşe yazısına, Amasya büyük tepki gösterdi.
“Doğru şekilde bilgilendirilmek bir haktır. Yanlış bilgilendirilmek ise bir tehlikedir. Yalan haberler kafa karıştırıyor, korku ve nefret tohumları ekiyor ve tartışma zeminini onarılamaz şekilde lekeliyor. Yalan haberler zararsız bir şaka değildir. İnsanlara gerçek zararlar verebilirler…”
Sözde köşe yazısında; 16 Nisan referandumu sonrasında Ak Partili birçok belediye için“ hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi isteneceği ve Amasya’nın da bu belediyelerden birisi olduğu yönünde ifadelere yer verilmiştir.
Oysaki; Cafer Özdemir, 2014 yılında Belediye Başkanlığına yeniden aday olduğunda, mensubu bulunduğu AK Parti’ye karşı, ülke genelinde büyük ittifaklar oluşturan siyasi partiler ve bu siyasi partilere destek olan diğer unsurlara göğüs germiş, O günki parti teşkilatı ile birlikte, Amasya merkezde ittifak oyunlarını bozarak, başta mensubu bulunduğu partisinin hak ve hukukunu korumuş. Amasya da bir ilke imza atan Cafer Özdemir, ikinci kez Amasya Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Bu seçim zaferi başta mensubu bulunduğu AK Parti ve şahsı adına büyük bir onur. Bu onur, büyük bir miras olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

15 Temmuz gecesi milletimiz iradesine sahip çıkarak ülke tarihimizin en alçak darbe girişimini boşa çıkardı. Sokakları dolduran halkımız çelikten iradesi karşısında tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tanklar, tüfekler, uçaklar soğuk bir demir yığınına dönüştü. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen üst aklın piyonları, fetö’nün gözü dönmüş teröristleri milletin ortak iradesi, ortak direnci, sarsılmaz cesareti karşısında tarihi bir bozgun yaşadı.
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Bu gurur ve onuru Amasya da, milleti sokaklara davet başkan Cafer Özdemir’den geldi.

Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, millet adına, vatan adına, bayrak adına hizmetlere devam Başkan Cafer Özdemir, “İnsanı yaşatkı, devlet yaşasın” ilkesini benimsemiştir. Her ne kadar farklı düşünce ve anlayışa sahip olunsa da sonuçta hepimiz birbirimiz ile iç içe olan insanlarız. Elbette ki, birbirimizden farklı düşünecek, aynı şeyde farklı sesler duyup farklı renkler göreceğiz. Bu, siyasetin ve insan olmanın doğasında var. Önemli olan bu farklıları insanların hizmetine yarar sağlayacak şekilde yansıtabilmektir. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki; Başkan Cafer Özdemir ile birlikte, hem Belediye Meclisinde hem de Amasya siyasetinde ılımlı ve güzel bir atmosfer var.

Yıllardır Belediye Başkanlığı süresince Amasya’da tarihin yaşana bilirliğini sürdürülebilmesi ve tarihi doku ile birlikte modern ve çağdaş bir kent hüviyetine kavuşturma yolunda mücadele eden ve halkla iyi ilişkileri olan Başkan Cafer Özdemir’in, Amasya’yı elbirliği ile Amasya Belediye Başkanlığı sürecinde hayata geçirdiği büyük projelerle stratejik plan kapsamında yapacağı büyük çalışmalar ile Amasya’yı daha iyi noktalara taşıyacağını belirten vatandaş;
Cafer Özdemir için; Başkanlık hayatındaki başarıları ortada…
Gittiği her yerde, bulunduğu her ortamda teveccühle karşılaşıyor.
Dürüst, ahlaklı ve dik duruş sergileyen bir isim…
Bu anlamda Özdemir’in Amasya’da faydalı olacağına inanıyor.
Herkesi ve her kesimi kucaklayabilen, Belediye Başkanlığı döneminde sürekli halkla iç içe olmayı başaran ve parti gözetmeksizin sevilen siyasetçi Cafer Özdemir’e Amasya sahip çıkıyor. Kefil oluyor.
Amasya diyorki;
“Bu ifade sadece Belediye Başkanımıza dönük bir saldırı ve saygısızlık değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören Amasyalılara, vatandaşa da yapılmış açık bir saygısızlıktır. Amasya başkanına sahip çıkıyor ”Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda, halkın iradesini yönetime yansıtmanın en temel ve etkili aracı seçimdir. “Seçimler, gelişmiş demokrasilerde halkın yönetime katılmasının uygulanabilir en doğrudan aracıdır. Sözde kalemi ile bir algı operasyonu yapan ve haber kaynağını başka bir gazeteciye dayandıran. Fakat haber kaynağı olarak gösterdiği gazetecinin haberinde olmayanları, kendi köşe yazısına ekleyerek algı operasyonunda bulunan sözde gazeteciye sesleniyorum.
Demokratik yöntemlerle, Anayasada gösterilen usule uygun olarak gerçekleştirilmiş bir seçim sonucunda Amasya halkından yüzde 43,5 oy olarak seçilen Belediye Başkanı için; Sözde gazetecinin, demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir.

Etiketler: » » » »
Share
6077 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vali Varol basınla buluştu!

  03 Ekim 2017 Köşe Yazıları

  Vali Dr. Osman Varol'un, göreve geldiğinden beri bu güne kadar geçen döneminin basın mensuplarıyla buluştuğu değerlendirme toplantısındaydık. Soru- cevap şeklinde geçen toplantıda Amasya'nın meseleleri hakkında basın mensupları sordu Vali Varol cevapladı. Vali bey ile ilk defa böylesine bir toplantıda bir araya geldik. Basın mensupları bunun ne kadar isabetli ve aslında geç kalınmış bir iş olduğunu dile getirdiler ve daha sık yapılmasını istediler. Ne diyelim; geç olsun da güç olmasın! Ayrıntılara geçmeden önce genel olarak toplantı hakkın...
 • Eski Bayramlar Var Ya..

  25 Haziran 2017 Köşe Yazıları

   Eski Bayramlar var ya diyen sohbetlerin hepsinde aslında yaşanılan güzel günlerin geri gelemeyeceğinin özlemi vardır. İşte bu özlemle hep hayıflanırız. Eski bayramlar Diye,  Eskiler geçen günleri geri gelmeyeceğini bilir, yenilerde o kadar güzel günleri yaşayamayacaklarını bilmezler. Aslında ne gariptir ki yıllar, yıllar sonra onlarda bu günleri eski bayramlar diye anacaklar yaşadıkları güzel günlerin farkında değiller. Yaşları orta yaşı geçenler için “Eski Bayramlar” cümlesi dillerine dolanmaya başlar, aslında eskiyen bayramlar değildir. Es...
 • KENAR ETKİSİ

  09 Haziran 2017 Köşe Yazıları

  Anton Pavloviç Çehov güzel hikâyeler yazan bir doktorduPek çok kimse onu doktorluğuyla hatırlamıyor.  S. Arthur C. Doyle gibi.Wright kardeşler bisiklet tamircisiydi, uçak yaptılar, havacılık sektörünü ortaya çıkardılar.Pastör kimyagerdi. Zamanının tıp eğitimini almadığı halde, kuduz aşısını buldu, çağdaş mikrobiyolojinin temelini attı. Mikroplar üzerine yaptığı çalışmaları çıkarırsanız tıp tarihinde büyük bir boşluk oluşması normal bir sonuçtur.Montessori doktordu yeni bir tarzla eğitimde ekol oluşturdu. Eğitimcileri kıskandırdı...
 • 27 Mayıs ve Darbeler; (Çılgın Türkler)

  28 Mayıs 2017 Köşe Yazıları

  27 Mayıs Türkiye Cumhuriyet tarihinde Demokrasi katili darbelerin ilk başlangıcıdır. En küçük sıkışıklıkta yada iktidardan uzak kalanların iktidara gelmesi amacıyla “Ordu Göreve” çağrısının sebebidir.Mazlum Milletin kendi seçtiği ve görev verdiği Devlet yöneticilerine kendi evlatlarının hücum etmesi, zalimlik yapması ve sonunda İdam etmesidir.Bu vahim olayları ancak kitaplardan okuduk, yaşayanlardan dinledik ve bir çok darbe veya denemeleri ile bizlerde büyüdük, 12 eylül’ü, ve zalimlikleri ile yaşadık, postmodern darbeler, internet andı...