logo

reklam

AMASYA BAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

cafer özdemir

AMASYA inandığı ve güvendiği Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e sahip çıkıyor. Bir internet sitesinde sözde bir köşe yazarının “AK Parti’de temizlik operasyonu başlıyor!” başlıklı gerçekleri yansıtmayan, milletin iradesini yok hükümlü sayan köşe yazısına, Amasya büyük tepki gösterdi.
“Doğru şekilde bilgilendirilmek bir haktır. Yanlış bilgilendirilmek ise bir tehlikedir. Yalan haberler kafa karıştırıyor, korku ve nefret tohumları ekiyor ve tartışma zeminini onarılamaz şekilde lekeliyor. Yalan haberler zararsız bir şaka değildir. İnsanlara gerçek zararlar verebilirler…”
Sözde köşe yazısında; 16 Nisan referandumu sonrasında Ak Partili birçok belediye için“ hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi isteneceği ve Amasya’nın da bu belediyelerden birisi olduğu yönünde ifadelere yer verilmiştir.
Oysaki; Cafer Özdemir, 2014 yılında Belediye Başkanlığına yeniden aday olduğunda, mensubu bulunduğu AK Parti’ye karşı, ülke genelinde büyük ittifaklar oluşturan siyasi partiler ve bu siyasi partilere destek olan diğer unsurlara göğüs germiş, O günki parti teşkilatı ile birlikte, Amasya merkezde ittifak oyunlarını bozarak, başta mensubu bulunduğu partisinin hak ve hukukunu korumuş. Amasya da bir ilke imza atan Cafer Özdemir, ikinci kez Amasya Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Bu seçim zaferi başta mensubu bulunduğu AK Parti ve şahsı adına büyük bir onur. Bu onur, büyük bir miras olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

15 Temmuz gecesi milletimiz iradesine sahip çıkarak ülke tarihimizin en alçak darbe girişimini boşa çıkardı. Sokakları dolduran halkımız çelikten iradesi karşısında tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tanklar, tüfekler, uçaklar soğuk bir demir yığınına dönüştü. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen üst aklın piyonları, fetö’nün gözü dönmüş teröristleri milletin ortak iradesi, ortak direnci, sarsılmaz cesareti karşısında tarihi bir bozgun yaşadı.
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Bu gurur ve onuru Amasya da, milleti sokaklara davet başkan Cafer Özdemir’den geldi.

Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, millet adına, vatan adına, bayrak adına hizmetlere devam Başkan Cafer Özdemir, “İnsanı yaşatkı, devlet yaşasın” ilkesini benimsemiştir. Her ne kadar farklı düşünce ve anlayışa sahip olunsa da sonuçta hepimiz birbirimiz ile iç içe olan insanlarız. Elbette ki, birbirimizden farklı düşünecek, aynı şeyde farklı sesler duyup farklı renkler göreceğiz. Bu, siyasetin ve insan olmanın doğasında var. Önemli olan bu farklıları insanların hizmetine yarar sağlayacak şekilde yansıtabilmektir. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki; Başkan Cafer Özdemir ile birlikte, hem Belediye Meclisinde hem de Amasya siyasetinde ılımlı ve güzel bir atmosfer var.

Yıllardır Belediye Başkanlığı süresince Amasya’da tarihin yaşana bilirliğini sürdürülebilmesi ve tarihi doku ile birlikte modern ve çağdaş bir kent hüviyetine kavuşturma yolunda mücadele eden ve halkla iyi ilişkileri olan Başkan Cafer Özdemir’in, Amasya’yı elbirliği ile Amasya Belediye Başkanlığı sürecinde hayata geçirdiği büyük projelerle stratejik plan kapsamında yapacağı büyük çalışmalar ile Amasya’yı daha iyi noktalara taşıyacağını belirten vatandaş;
Cafer Özdemir için; Başkanlık hayatındaki başarıları ortada…
Gittiği her yerde, bulunduğu her ortamda teveccühle karşılaşıyor.
Dürüst, ahlaklı ve dik duruş sergileyen bir isim…
Bu anlamda Özdemir’in Amasya’da faydalı olacağına inanıyor.
Herkesi ve her kesimi kucaklayabilen, Belediye Başkanlığı döneminde sürekli halkla iç içe olmayı başaran ve parti gözetmeksizin sevilen siyasetçi Cafer Özdemir’e Amasya sahip çıkıyor. Kefil oluyor.
Amasya diyorki;
“Bu ifade sadece Belediye Başkanımıza dönük bir saldırı ve saygısızlık değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören Amasyalılara, vatandaşa da yapılmış açık bir saygısızlıktır. Amasya başkanına sahip çıkıyor ”Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda, halkın iradesini yönetime yansıtmanın en temel ve etkili aracı seçimdir. “Seçimler, gelişmiş demokrasilerde halkın yönetime katılmasının uygulanabilir en doğrudan aracıdır. Sözde kalemi ile bir algı operasyonu yapan ve haber kaynağını başka bir gazeteciye dayandıran. Fakat haber kaynağı olarak gösterdiği gazetecinin haberinde olmayanları, kendi köşe yazısına ekleyerek algı operasyonunda bulunan sözde gazeteciye sesleniyorum.
Demokratik yöntemlerle, Anayasada gösterilen usule uygun olarak gerçekleştirilmiş bir seçim sonucunda Amasya halkından yüzde 43,5 oy olarak seçilen Belediye Başkanı için; Sözde gazetecinin, demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir.

Etiketler: » » » »
Share
6401 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
 • Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?

  13 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım. Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun. Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın. Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa! Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım. Leyla'lardan Eylül'lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene ...
 • Sevgisizlik Çağı,Tahammülsüzlük İklimi

  03 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur"  Bu güzel dizeler kime mi ait ? Bozkurun tezenesi,türkülerin öznesi,gönül duvarmıza güneşinden ışık sızdıran Neşet Ertaş'a tabi.. Nereden esti "Aa Aysun" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Haklısınız elbet.Seçimler bitti,bir rahat nefes almak hemde Neşet Ertaş'ı size bir kez daha hatırlatmak; ruhunuza onun türküleriyle dokunmak istedim. Çünkü buna ihtiyacımiz var. Çağ sevgisizlik ve zulüm çağı ,iklim tahammülsüzl...
 • Son Söz

  22 Haziran 2018 Köşe Yazıları

  Türkiye’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk seçimi ile birlikte 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için haftalardır süren tartışmalar ve tahminler artık bir şey ifade etmiyor. Son söz pazar günü oy verme merkezlerine giden seçmenlerde. Seçmenler 5 yıl süreyle ükeyi yönetecek Cumhurbaşkanını ve TBMM de yer alacak siyasi partilerin il milletvekillerini belirleyecek. Cumhurbaşkanı ile birlikte Liderlerin egemenliğinde olan bir seçim sistemiyle milletvekillerini seçeceğiz. Aslında seçtiğimiz milletvekilleri bizim seçtiklerimiz değ...
hd porno sikis izle