logo

reklam

AMASYA BAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

cafer özdemir

AMASYA inandığı ve güvendiği Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e sahip çıkıyor. Bir internet sitesinde sözde bir köşe yazarının “AK Parti’de temizlik operasyonu başlıyor!” başlıklı gerçekleri yansıtmayan, milletin iradesini yok hükümlü sayan köşe yazısına, Amasya büyük tepki gösterdi.
“Doğru şekilde bilgilendirilmek bir haktır. Yanlış bilgilendirilmek ise bir tehlikedir. Yalan haberler kafa karıştırıyor, korku ve nefret tohumları ekiyor ve tartışma zeminini onarılamaz şekilde lekeliyor. Yalan haberler zararsız bir şaka değildir. İnsanlara gerçek zararlar verebilirler…”
Sözde köşe yazısında; 16 Nisan referandumu sonrasında Ak Partili birçok belediye için“ hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi isteneceği ve Amasya’nın da bu belediyelerden birisi olduğu yönünde ifadelere yer verilmiştir.
Oysaki; Cafer Özdemir, 2014 yılında Belediye Başkanlığına yeniden aday olduğunda, mensubu bulunduğu AK Parti’ye karşı, ülke genelinde büyük ittifaklar oluşturan siyasi partiler ve bu siyasi partilere destek olan diğer unsurlara göğüs germiş, O günki parti teşkilatı ile birlikte, Amasya merkezde ittifak oyunlarını bozarak, başta mensubu bulunduğu partisinin hak ve hukukunu korumuş. Amasya da bir ilke imza atan Cafer Özdemir, ikinci kez Amasya Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Bu seçim zaferi başta mensubu bulunduğu AK Parti ve şahsı adına büyük bir onur. Bu onur, büyük bir miras olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

15 Temmuz gecesi milletimiz iradesine sahip çıkarak ülke tarihimizin en alçak darbe girişimini boşa çıkardı. Sokakları dolduran halkımız çelikten iradesi karşısında tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tanklar, tüfekler, uçaklar soğuk bir demir yığınına dönüştü. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen üst aklın piyonları, fetö’nün gözü dönmüş teröristleri milletin ortak iradesi, ortak direnci, sarsılmaz cesareti karşısında tarihi bir bozgun yaşadı.
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Bu gurur ve onuru Amasya da, milleti sokaklara davet başkan Cafer Özdemir’den geldi.

Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, millet adına, vatan adına, bayrak adına hizmetlere devam Başkan Cafer Özdemir, “İnsanı yaşatkı, devlet yaşasın” ilkesini benimsemiştir. Her ne kadar farklı düşünce ve anlayışa sahip olunsa da sonuçta hepimiz birbirimiz ile iç içe olan insanlarız. Elbette ki, birbirimizden farklı düşünecek, aynı şeyde farklı sesler duyup farklı renkler göreceğiz. Bu, siyasetin ve insan olmanın doğasında var. Önemli olan bu farklıları insanların hizmetine yarar sağlayacak şekilde yansıtabilmektir. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki; Başkan Cafer Özdemir ile birlikte, hem Belediye Meclisinde hem de Amasya siyasetinde ılımlı ve güzel bir atmosfer var.

Yıllardır Belediye Başkanlığı süresince Amasya’da tarihin yaşana bilirliğini sürdürülebilmesi ve tarihi doku ile birlikte modern ve çağdaş bir kent hüviyetine kavuşturma yolunda mücadele eden ve halkla iyi ilişkileri olan Başkan Cafer Özdemir’in, Amasya’yı elbirliği ile Amasya Belediye Başkanlığı sürecinde hayata geçirdiği büyük projelerle stratejik plan kapsamında yapacağı büyük çalışmalar ile Amasya’yı daha iyi noktalara taşıyacağını belirten vatandaş;
Cafer Özdemir için; Başkanlık hayatındaki başarıları ortada…
Gittiği her yerde, bulunduğu her ortamda teveccühle karşılaşıyor.
Dürüst, ahlaklı ve dik duruş sergileyen bir isim…
Bu anlamda Özdemir’in Amasya’da faydalı olacağına inanıyor.
Herkesi ve her kesimi kucaklayabilen, Belediye Başkanlığı döneminde sürekli halkla iç içe olmayı başaran ve parti gözetmeksizin sevilen siyasetçi Cafer Özdemir’e Amasya sahip çıkıyor. Kefil oluyor.
Amasya diyorki;
“Bu ifade sadece Belediye Başkanımıza dönük bir saldırı ve saygısızlık değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören Amasyalılara, vatandaşa da yapılmış açık bir saygısızlıktır. Amasya başkanına sahip çıkıyor ”Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda, halkın iradesini yönetime yansıtmanın en temel ve etkili aracı seçimdir. “Seçimler, gelişmiş demokrasilerde halkın yönetime katılmasının uygulanabilir en doğrudan aracıdır. Sözde kalemi ile bir algı operasyonu yapan ve haber kaynağını başka bir gazeteciye dayandıran. Fakat haber kaynağı olarak gösterdiği gazetecinin haberinde olmayanları, kendi köşe yazısına ekleyerek algı operasyonunda bulunan sözde gazeteciye sesleniyorum.
Demokratik yöntemlerle, Anayasada gösterilen usule uygun olarak gerçekleştirilmiş bir seçim sonucunda Amasya halkından yüzde 43,5 oy olarak seçilen Belediye Başkanı için; Sözde gazetecinin, demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir.

Etiketler: » » » »
Share
6521 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • O Benim Başkanım

  16 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor. Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlid...
 • Hizmete Övgü

  15 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset

  Yazının başlığından da anladığıniz üzere bu bir övgü yazısıdır. Neye mi övgü? Çabaya övgü . Özveriye övgü. Emeğe övgü. Dün, bugün ve yarın Amasya'yı bir güneş gibi ışıl ışıl yapanlara övgü. Kimden mi bu övgü? Sokaktaki Vatandaştan. Senden,benden, bizden,herkesten. Niye mi yazıyorum ? "Yavrum,sesimizi duyur" dediler. Elbette,elbette. Beni yolda, çarşıda veya herhangi bir kafede görenler bilir.Alışkınlığım sebebiyle,elimde kitap ve gazete ile gezerim. Okuma rutinim bozulsun istemem.Bir iki gün oluyor. Elimde yine gazetem,kitap...
 • Eylül hüznü mü içimize çöken, yoksa zamlar mı?

  11 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Biliyorum, Eylül hüznü taşıyanlardansınız Biliyorum, bir rüzgar esintisinde mâziyi koklayıp gözleri dolu dolu oranlardansınız Biliyorum, Eylül'de her ezgi yeni hüzünleri kapı açıyor.. Duygusallığımı mazur görün. Malum Eylül ayı içersindeyiz.İçimizde hüzünler,heyecanlar başlangıçlar ve bitişler ne çok birikiverdi. Bu yazımı hazırlarken , biraz çiçek böcek, biraz hayal gerçek olmayı inanın çok istedim.Hasadı gelen üzümleri toplamanın umut veren heyecanından tutunda,Schubert'in Serandesi'nin en çok bu aya yakıştığını.. .Hatta Gökyüzünün h...
 • Anakronizm

  22 Ağustos 2018 Köşe Yazıları

  Geçmişte yaşamak bugüne ayak uyduramamak yani , diğer adıyla anakronizm ! Nedir bu kavram diye merak ediyorsunuz. Anakronizm sözü, dilimizde "tarihe aykırılık, çağa uyamama" anlamına geliyor. Sözlük anlamı tam olarak şöyledir; tarihi olay ya da olguların içerisinde geçtiği zaman ile olay ya da olguda yer alan nesne ya da özelliklerin birbiriyle uyumsuzluğudur. Şimdide yaşayamamak ve gelecekle ilgili hayaller kuramamak,dünde saplanıp kalmak çağın vebası oldu artık.Sosyal medyada ve reelde son zamanlarda beni fazlasıyla rahatsız etmiş ve insanla...
hd porno sikis izle