logo

reklam

AMASYA BAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

cafer özdemir

AMASYA inandığı ve güvendiği Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e sahip çıkıyor. Bir internet sitesinde sözde bir köşe yazarının “AK Parti’de temizlik operasyonu başlıyor!” başlıklı gerçekleri yansıtmayan, milletin iradesini yok hükümlü sayan köşe yazısına, Amasya büyük tepki gösterdi.
“Doğru şekilde bilgilendirilmek bir haktır. Yanlış bilgilendirilmek ise bir tehlikedir. Yalan haberler kafa karıştırıyor, korku ve nefret tohumları ekiyor ve tartışma zeminini onarılamaz şekilde lekeliyor. Yalan haberler zararsız bir şaka değildir. İnsanlara gerçek zararlar verebilirler…”
Sözde köşe yazısında; 16 Nisan referandumu sonrasında Ak Partili birçok belediye için“ hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi isteneceği ve Amasya’nın da bu belediyelerden birisi olduğu yönünde ifadelere yer verilmiştir.
Oysaki; Cafer Özdemir, 2014 yılında Belediye Başkanlığına yeniden aday olduğunda, mensubu bulunduğu AK Parti’ye karşı, ülke genelinde büyük ittifaklar oluşturan siyasi partiler ve bu siyasi partilere destek olan diğer unsurlara göğüs germiş, O günki parti teşkilatı ile birlikte, Amasya merkezde ittifak oyunlarını bozarak, başta mensubu bulunduğu partisinin hak ve hukukunu korumuş. Amasya da bir ilke imza atan Cafer Özdemir, ikinci kez Amasya Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Bu seçim zaferi başta mensubu bulunduğu AK Parti ve şahsı adına büyük bir onur. Bu onur, büyük bir miras olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

15 Temmuz gecesi milletimiz iradesine sahip çıkarak ülke tarihimizin en alçak darbe girişimini boşa çıkardı. Sokakları dolduran halkımız çelikten iradesi karşısında tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tanklar, tüfekler, uçaklar soğuk bir demir yığınına dönüştü. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen üst aklın piyonları, fetö’nün gözü dönmüş teröristleri milletin ortak iradesi, ortak direnci, sarsılmaz cesareti karşısında tarihi bir bozgun yaşadı.
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Bu gurur ve onuru Amasya da, milleti sokaklara davet başkan Cafer Özdemir’den geldi.

Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, millet adına, vatan adına, bayrak adına hizmetlere devam Başkan Cafer Özdemir, “İnsanı yaşatkı, devlet yaşasın” ilkesini benimsemiştir. Her ne kadar farklı düşünce ve anlayışa sahip olunsa da sonuçta hepimiz birbirimiz ile iç içe olan insanlarız. Elbette ki, birbirimizden farklı düşünecek, aynı şeyde farklı sesler duyup farklı renkler göreceğiz. Bu, siyasetin ve insan olmanın doğasında var. Önemli olan bu farklıları insanların hizmetine yarar sağlayacak şekilde yansıtabilmektir. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki; Başkan Cafer Özdemir ile birlikte, hem Belediye Meclisinde hem de Amasya siyasetinde ılımlı ve güzel bir atmosfer var.

Yıllardır Belediye Başkanlığı süresince Amasya’da tarihin yaşana bilirliğini sürdürülebilmesi ve tarihi doku ile birlikte modern ve çağdaş bir kent hüviyetine kavuşturma yolunda mücadele eden ve halkla iyi ilişkileri olan Başkan Cafer Özdemir’in, Amasya’yı elbirliği ile Amasya Belediye Başkanlığı sürecinde hayata geçirdiği büyük projelerle stratejik plan kapsamında yapacağı büyük çalışmalar ile Amasya’yı daha iyi noktalara taşıyacağını belirten vatandaş;
Cafer Özdemir için; Başkanlık hayatındaki başarıları ortada…
Gittiği her yerde, bulunduğu her ortamda teveccühle karşılaşıyor.
Dürüst, ahlaklı ve dik duruş sergileyen bir isim…
Bu anlamda Özdemir’in Amasya’da faydalı olacağına inanıyor.
Herkesi ve her kesimi kucaklayabilen, Belediye Başkanlığı döneminde sürekli halkla iç içe olmayı başaran ve parti gözetmeksizin sevilen siyasetçi Cafer Özdemir’e Amasya sahip çıkıyor. Kefil oluyor.
Amasya diyorki;
“Bu ifade sadece Belediye Başkanımıza dönük bir saldırı ve saygısızlık değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören Amasyalılara, vatandaşa da yapılmış açık bir saygısızlıktır. Amasya başkanına sahip çıkıyor ”Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda, halkın iradesini yönetime yansıtmanın en temel ve etkili aracı seçimdir. “Seçimler, gelişmiş demokrasilerde halkın yönetime katılmasının uygulanabilir en doğrudan aracıdır. Sözde kalemi ile bir algı operasyonu yapan ve haber kaynağını başka bir gazeteciye dayandıran. Fakat haber kaynağı olarak gösterdiği gazetecinin haberinde olmayanları, kendi köşe yazısına ekleyerek algı operasyonunda bulunan sözde gazeteciye sesleniyorum.
Demokratik yöntemlerle, Anayasada gösterilen usule uygun olarak gerçekleştirilmiş bir seçim sonucunda Amasya halkından yüzde 43,5 oy olarak seçilen Belediye Başkanı için; Sözde gazetecinin, demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir.

Etiketler: » » » »
Share
6154 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “Kadın Aile ve Toplumun köprüsüdür”

  07 Mart 2018 Köşe Yazıları

  "Kadın Aile ve Toplumun köprüsüdür" Afrin şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Kılıçları keskin,dualarımız kalkan olsun. Amasya'nın Merzifon ilçesine bağlı Yakacık köyündeki kadınlar,evlerinde altın günü yapmak yerine bir araya gelip kitap okuma günleri düzenlemişler. Ve hazırladıkları pasta börekleri okula götürüp,hem çocuklarda okuma arzusu uyandırıyorlar,hem de" altın günü " gibi gereksiz ve üretimsiz bir gün bir, önemli bir amaca dönüşüyor Bu fikrin sahibi olan öğretmen ve o köy kadınlarını yürekten tebrik...
 • AH GEÇMİŞ ZAMAN!

  22 Şubat 2018 Köşe Yazıları

    Karşı konulamayan bir özlemin adıdır,geçmiş zaman. Çocukluğumuz.. Annemizin,yaptığı o sıcacık kurabiyeleri yürütmeyi özlediğimiz zamanların tadı,şu an hangi anımıza denk gelebilir ? Ekmeğin üzerine yağ,bal sürüp sokağa fırladığımız günler.. Topaç çevirmece,çelik çomak.. Cevizine bilye ütmeler.. Parklar, bahçeler.. Soba üzerinde kestane kebap yapmanın inanılmaz mutluluğu, Yaz günleri eve gelen serin karpuzların tadı.. Derin bir ah çektim. Belki de hepimizin içinde aynı özlem vardır. Düşüp de dizlerimizin kan revan içinde k...
 • Yedi yıllık hasret son buldu !

  30 Ocak 2018 Köşe Yazıları

  Merhaba sevgili yorum okuyucuları Biliyorsunuz ki Pazar günü 6. olağan Amasya kongresi vardı. Aylar öncesinden başlamıştı hazırlıklar. Özlem ve umut doluydu onu bekleyen Halk .Yedi yıl aradan sonra ilkez geliyordu. Sokaklar,caddeler,evler bayram şenliğinde idi. Tarihi,doğası ve insanlarıyla bambaşka bir yere sahip olan Şehzadeler Şehri bir başka güzeldi o gün. Spor salonunda gerçekleşen kongrede onbinlerce insan soğuk havaya ve uzun mesafelere rağmen oradaydı. Ellerinde bayraklarlar,dillerinde marşlar, Annelerin kucağında küçücük ya...
 • Zihin Diyeti

  29 Ocak 2018 Köşe Yazıları

  Merhaba,sevgili Yorum okuyucuları.Sıcak ve huzurlu bir gün sizlerin olsun. Öncelikle ,Afrin'de 'Zeytin Dalı Harekatında' görev  alan,kahraman Mehmetçiklerimizin Allah yar ve yardımcı olsun. Dualarımız kalkan olsun.Cesur gövdelerine. Zihin Diyeti Normalde kendimi kısıtlayan bir tip olmama rağmen,artık bir takım kısıtlamalarda bulunmamın vakti geldi diye düşünüyorum. Sanırım bunu düşündüren ya yaşım, ya da hızla geçen zaman. Hayatı sadece görünenlerden ibaret sanıp ona göre yaşamak ve insanları bu şekilde değerlendirmek, kimileri için do...