logo

reklam

AMASYA BAŞKANINA SAHİP ÇIKIYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

cafer özdemir

AMASYA inandığı ve güvendiği Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e sahip çıkıyor. Bir internet sitesinde sözde bir köşe yazarının “AK Parti’de temizlik operasyonu başlıyor!” başlıklı gerçekleri yansıtmayan, milletin iradesini yok hükümlü sayan köşe yazısına, Amasya büyük tepki gösterdi.
“Doğru şekilde bilgilendirilmek bir haktır. Yanlış bilgilendirilmek ise bir tehlikedir. Yalan haberler kafa karıştırıyor, korku ve nefret tohumları ekiyor ve tartışma zeminini onarılamaz şekilde lekeliyor. Yalan haberler zararsız bir şaka değildir. İnsanlara gerçek zararlar verebilirler…”
Sözde köşe yazısında; 16 Nisan referandumu sonrasında Ak Partili birçok belediye için“ hem Fetö ile içli dışlı olan, hem de mıntıkasında yaptığı yanlış icraatlarla halkın gözünden düşen bazı belediye başkanlarının istifa etmesi isteneceği ve Amasya’nın da bu belediyelerden birisi olduğu yönünde ifadelere yer verilmiştir.
Oysaki; Cafer Özdemir, 2014 yılında Belediye Başkanlığına yeniden aday olduğunda, mensubu bulunduğu AK Parti’ye karşı, ülke genelinde büyük ittifaklar oluşturan siyasi partiler ve bu siyasi partilere destek olan diğer unsurlara göğüs germiş, O günki parti teşkilatı ile birlikte, Amasya merkezde ittifak oyunlarını bozarak, başta mensubu bulunduğu partisinin hak ve hukukunu korumuş. Amasya da bir ilke imza atan Cafer Özdemir, ikinci kez Amasya Belediye Başkanlığını kazanmıştı. Bu seçim zaferi başta mensubu bulunduğu AK Parti ve şahsı adına büyük bir onur. Bu onur, büyük bir miras olarak tarihe altın harflerle yazıldı.

15 Temmuz gecesi milletimiz iradesine sahip çıkarak ülke tarihimizin en alçak darbe girişimini boşa çıkardı. Sokakları dolduran halkımız çelikten iradesi karşısında tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tanklar, tüfekler, uçaklar soğuk bir demir yığınına dönüştü. Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen üst aklın piyonları, fetö’nün gözü dönmüş teröristleri milletin ortak iradesi, ortak direnci, sarsılmaz cesareti karşısında tarihi bir bozgun yaşadı.
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Bu gurur ve onuru Amasya da, milleti sokaklara davet başkan Cafer Özdemir’den geldi.

Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, millet adına, vatan adına, bayrak adına hizmetlere devam Başkan Cafer Özdemir, “İnsanı yaşatkı, devlet yaşasın” ilkesini benimsemiştir. Her ne kadar farklı düşünce ve anlayışa sahip olunsa da sonuçta hepimiz birbirimiz ile iç içe olan insanlarız. Elbette ki, birbirimizden farklı düşünecek, aynı şeyde farklı sesler duyup farklı renkler göreceğiz. Bu, siyasetin ve insan olmanın doğasında var. Önemli olan bu farklıları insanların hizmetine yarar sağlayacak şekilde yansıtabilmektir. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki; Başkan Cafer Özdemir ile birlikte, hem Belediye Meclisinde hem de Amasya siyasetinde ılımlı ve güzel bir atmosfer var.

Yıllardır Belediye Başkanlığı süresince Amasya’da tarihin yaşana bilirliğini sürdürülebilmesi ve tarihi doku ile birlikte modern ve çağdaş bir kent hüviyetine kavuşturma yolunda mücadele eden ve halkla iyi ilişkileri olan Başkan Cafer Özdemir’in, Amasya’yı elbirliği ile Amasya Belediye Başkanlığı sürecinde hayata geçirdiği büyük projelerle stratejik plan kapsamında yapacağı büyük çalışmalar ile Amasya’yı daha iyi noktalara taşıyacağını belirten vatandaş;
Cafer Özdemir için; Başkanlık hayatındaki başarıları ortada…
Gittiği her yerde, bulunduğu her ortamda teveccühle karşılaşıyor.
Dürüst, ahlaklı ve dik duruş sergileyen bir isim…
Bu anlamda Özdemir’in Amasya’da faydalı olacağına inanıyor.
Herkesi ve her kesimi kucaklayabilen, Belediye Başkanlığı döneminde sürekli halkla iç içe olmayı başaran ve parti gözetmeksizin sevilen siyasetçi Cafer Özdemir’e Amasya sahip çıkıyor. Kefil oluyor.
Amasya diyorki;
“Bu ifade sadece Belediye Başkanımıza dönük bir saldırı ve saygısızlık değil, verdikleri oylarla onu bu makama layık gören Amasyalılara, vatandaşa da yapılmış açık bir saygısızlıktır. Amasya başkanına sahip çıkıyor ”Demokrasinin hakim olduğu toplumlarda, halkın iradesini yönetime yansıtmanın en temel ve etkili aracı seçimdir. “Seçimler, gelişmiş demokrasilerde halkın yönetime katılmasının uygulanabilir en doğrudan aracıdır. Sözde kalemi ile bir algı operasyonu yapan ve haber kaynağını başka bir gazeteciye dayandıran. Fakat haber kaynağı olarak gösterdiği gazetecinin haberinde olmayanları, kendi köşe yazısına ekleyerek algı operasyonunda bulunan sözde gazeteciye sesleniyorum.
Demokratik yöntemlerle, Anayasada gösterilen usule uygun olarak gerçekleştirilmiş bir seçim sonucunda Amasya halkından yüzde 43,5 oy olarak seçilen Belediye Başkanı için; Sözde gazetecinin, demokrasiye ve halkın iradesine en ufak saygısının dahi olmadığının açık bir göstergesidir.

Etiketler: » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
 • Masal Poşeti

  13 Ocak 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, poşetten gündem, poşetten yasa yapan bir ülke varmış. Bu ülkenin insanlarının bir kısmı mutlu, azimli, çalışkan bir kısmı ise biraz garip, biraz gösterisevermiş. Gösteriseverler, konuşmaları gereken yerlerde susar, susmaları gereken yerlerde avaz avaz boş bilmiş konuşurlarmış. Örneğin; et o kadar pahalıymış ki, onun yerine dana dili alınırmış. Bundan pek şikayet etmez, edecekleri vakit, " tüketim çokluğundan pahalı canım" denilip geçiştirilirmiş. Dili yer, "dilsiz" yola mecbur devam ederlermiş.Günler böy...
hd porno sikis izle