logo

reklam

Amasya Başpehlivanı Atlı Oldu

Özdemir; Amasya Ermeydanından nice pehlivanlar çıktı
AMASYA Belediyesi tarafından Geleneksel Karakucak Güreş Festivaline yoğun ilgi oldu. 2018 yılı Amasya Karakucak Başpehlivanlığını Fatih Atlı aldı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, karakucak güreşi gibi köklü bir geleneğe sahip olan Amasya’nın, değişik organizasyonlarla tanıtımını amaçladıklarını da söyledi.
Bütün dünyada bilinen “Türk gibi kuvvetli” sözünün dünyaca ünlü pehlivanların eseri olduğunu kaydeden Başkan Özdemir, “Tarih boyunca Türk denince akla zekilik, yiğitlik, cengaverlik, mertlik ve güreş gelir. Dünya olimpiyatlarında en çok madalya kazandığımız güreş Türk sporunun her zaman lokomotifi olmuştur. Ülkemizde Karakucak ve yağlı güreş meydanları dünyaca ünlü pehlivanların yetiştiği er meydanlarıdır. İnsan eğitimi kadar beden eğitimi de çok önemli. Bu çocuklarımızın sağlam bedenleri olması için Amasya Belediyesi olarak spora çok önem veriyoruz.
Anadolu’nun Kırkpınarı olarak adlandırılan Amasya Ermeydanından nice pehlivanlar çıkmış, Şanlı Ayyıldızlı Bayrağımızı dalgalandırmış ve İstiklal Marşımızı söyletmiştir.” dedi.
Amasya Geleneksel Karakucak güreşlerine bu yıl 470 sporcu katıldı. Karakucak güreşleri finalinde Ahmet Serbest’i künde oyunuyla altın puanla yenen Fatih Atlı başpehlivan oldu. İkinciliği Ahmet Serbest’in aldığı karakucak güreşlerinde üçüncülğü Ali Rıza Kaya ve Mustafa Cebeci aldı.
12 Haziran Şehir Stadyumu’nda Geleneksel Karakucak Güreşlerine Amasya Valisi Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, güreş severler katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle