logo

reklam

Amasya bayram geleneğini bozmadı

Coşku ve sevinçle karşılanan, sevgi, dostluk ve manevi duyguların pekiştiği dini bayramlardan birisi olan Ramazan Bayramı’nı, amacına uygun olarak kutlamak ve bayram toplumsal bir miras olan bayram geleneğini gelecek kuşaklara taşımak maksadıyla hazırlanan “Ramazan Bayramı Kutlama ve Ziyaret Programı” kapsamında Amasya Protokolü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesindeki Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bayram kahvaltısında bir araya geldi.
Ramazan Bayramı Kutlama ve Ziyaret Programına vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit ve diğer İl Müdürlmeri ve yetkililer katıldı.
Ramazan Bayramı kutlama ziyaretleri, Şehit aileleri, Amasya Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan askerler, Polis ve Jandarma Teşkilatı, Sabuncuoğlu Şerefettin Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi gören hasta ve yakınları, Cezaevindeki hükümlü ve tutuklular ve Huzurevleri ziyaret edildi.
Amasya’da Belediye başkanlığınca geleneksel hale gelen halkla bayramlaşma ise Belediye Sarayı önünde yüzlerce vatandaşın katılımı ile halkla bayramlaşma ile son buldu.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, Bayramlar, paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik günüdür. Olabildiğince toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelebilmeye gayret ediyoruz. Tecrübeleriyle hayata önemli katkılar sunmuş büyüklerimizi ziyaret ettik. Onlarla bayramlaşıp, dualarını aldık. Daha sonra ülkemizin güvenliği ile önemli hizmetler yapan ham Jandarma, hem de Polis teşkilatımızı ve onların kahraman mensuplarıyla bayramlaştık. Amasya Belediye Başkanlığınca organize edilen Halkmla bayramlaşmada Amasyalı kardeşlerimizle bayramlaştık. Herkese ulaşmaya, herkesin elini sıkmaya, birlik ve beraberlik içerisinde bayram idrak etmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha herkesin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle