logo

reklam

AMASYA BEYAZA BÜRÜNDÜ

KAR GELDİÜlke genelinde 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı bugün Amasya’yı etkisi altına alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden öğrenilen bilgiye göre, bugün Amasya yoğun kar yağışı altında olacak. Hava sıcaklığı mevsim ronmallerinin altında olacağı bildirilirken bugün Amasya’da en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 1 en yüksek 4 derece olması bekleniyor.
Meteorolojiden ‘kar’ ve ‘fırtına’ uyarısı
Meteoroloji, Amasya’da yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiğini duyurdu. Kar kalınlığının bazı yerlerde 20 santimetre ve üzerinde olmasının tahmin edildiği bildirilen açıklamada buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı.
BELEDİYE KAR HAZIRLIĞINI YAPTI
Amasya belediyesi, meteoroloji müdürlüğü tarafından yoğun kar yağışı beklendiği bilgisini vermesi üzerine hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.
Belediyenin kar yağışına karşı her türlü tedbiri aldığını vurgulayan Belediye Başkanı Cafer Özdemir, sürücüleri ve vatandaşları da uyardı. Başkan Özdemir, “Meteorolojinin raporlarına göre Amasya’yı etkisi altına alması beklenen kar yağışına karşı, Fen, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğümüz gerekli tedbirleri aldı. İkisi aynı zamanda tuzlamada yapabilen kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, JCB iş makinesi ve greyderi olası kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz. Sürücülerimizden kar lastiği olmadan yola çıkmamaları, etkili yağış ve şenrimizin coğrafi konumunu dikkate alarak yanlarında zincir bulundurmalarını, zaman zaman hem trafik akışı, hem de iş makinelerimizin çalışma alanlarına girişine engel olan uygunsuz parklar konusunda hassasiyet bekliyorum. Bu arada gelecek ihbarlar dahilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü’ne ait araçların diyaliz ve acil hastaları evlerinden alıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacaktır.” dedi.
KÖY YOLLARI AÇILIYOR
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, kış mevsiminde vatandaşların mağduriyetini en aza indirmek için kamu kurum ve kuruluşların kendi görev alanları içerisinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
Hazırlıkların tekrar gözden geçirileceğini anlatan Çomaktekin, eksik ya da sıkıntılar varsa gerekli tedbirlerin alınacağını, ekip ve ekipman sayısının artırılacağını kaydetti.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, görev alanlarında bulunan kırsal kesimlerde vatandaşların ağır kış şartlarında mağdur olmaması için hazırlık yaptıkları bildirildi.
Hazırladıkları karla mücadele eylem planında grup köy yolları, taşımalı eğitim ve nüfus bakımından yoğun köy yollarının ulaşıma açılmasına öncelik verileceğini aktaran Vali Çomaktekin, “Ancak hastalık, mahsur kalma, cenaze ve acil müdahale gerektiren durumlarda en yakın karla mücadele ekibi talep edilen yere yönlendirilmekte olup bu koordinasyonu sağlayan idari kadro 24 saat değişmeli olarak görevleri başında bulunmaktadır” dedi.
Vali Çomaktekin, karla mücadelede greyder, kar makinesi, tuz serici kamyon, kar bıçaklı kamyon, dozerden oluşan iş makineleri, operatör ile şoför ve yardımcı personelden oluşan ekiplerin kurduklarını kaydetti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle