logo

reklam

Amasya bir turizm şehridir

Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran
Amasya bir turizm şehridir
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, turizmin bir ülkenin gerek ekonomik, gerekse kültürel yönden gelişiminde lokomotif rol üstlendiğini belirterek, sahip olduğumuz turizm cenneti bir ülkede ve memleketimizde turizm değerlerinden yeterince faydalanmamız gerektiğini söyledi.
Duran, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Güngör Duran,“sekiz bin beşyüz yıllık tarihe sahip Amasya şehrimiz, eşsiz coğrafyası ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile bir turizm şehridir.” dedi.
Tarihin çeşitli dönemlerinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehrimiz; tarihi ve kültürel dokusuyla, coğrafi özellikleriyle tarih, kültür ve doğa turizmine elverişli ortamıyla gerçekten muhteşem güzelliklere sahip ve insanoğlunun ‘farklı ve alternatif şeyler görmek istiyorum’ dediğinde gidebileceği en uygun yerlerden biridir. Tarih, kültür, doğa, inanç, yayla, turizmi gibi turizmin dünyada hangi çeşitleri varsa, ilimizde bunların deniz hariç hemen hemen tamamı yer almaktadır.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, Bizlerde ilimizdeki tüm taraflarla birlikte; eşsiz doğal zenginliğe, asırlar öncesinden günümüze ulaşan tarihi ve kültürel mirasa sahip olan ve sıcacık güler yüzlü insanların birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız Amasya’mızın tanıtımını en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir. Misafirlerimizin şehrimizden güzel anılarla ayrılması için her bir vatandaşımızın göstereceği ilgi ve misafirperverlik ilimizin tanıtımına ve ekonomisine olumlu olarak yansıyacaktır.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.