logo

reklam

Amasya da haber turu

AMASYA Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında yakalanan 10 şüphelinin İl Emniyet Müdürlüğü Merzifon Terörle Mücadele Şubesindeki işlemleri tamamlandı. Bir kişi Emniyetteki ifadesinden sonra serbest bırakılırken 9 kişi sorguları tamamlanan 7 kişi Adliye’ye sek edildi.
Sağlık kontrollerinin ardından adliyeye getirilen zanlılar, savcılıktaki sorgularından sonra tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
Şüphelilerden 5’i “Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan, meslekten ihraç edilen kamu görevlileri ve ev hanımları bulunuyor.
Örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandıkları tespit edilen ve adli kontrol şartı uygulanan bazı şüphelilerin örgüt yapılanmasına ilişkin itiraflarda bulundukları belirtildi.

AESOB’den ABD’nin vize yasağına tepki
Amerika Birleşik Devletleri’nin göçmenler hariç tüm Türkiye vatandaşlarına yönelik vize yasağına Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsa Köse’den tepki geldi. Vize krizini ABD’nin mevcut yönetiminin vahim bir hatası olarak değerlendiren Köse, “Bunun sabırsızca ve düşünülmeden alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum” dedi.
ABD ile Türkiye’nin yaşadığı vize krizine iş dünyasından tepkiler gelirken, AAmasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de konuya dair bir açıklama yaptı. ABD’nin almış olduğu vize yasağı kararının doğru olmadığını ifade eden Birlik Başkanı İsa Köse, ancak yeni dünya düzeninde eski ortaklıkların yıpranmasınınHABERİ SAYFA Köse, Ekonomik bedeli olacağı uyarısını da yaptı. Taraflar tekrar belirlenirken, doğru ülkeler ile işbirliği yaptığımızdan emin olmamız gerektiğini vurgulayan Köse, “Yeni dünya düzeninde eski ortaklıkların yıpranmasının bir ekonomik bedeli olacaktır. Ancak bunlar da geçici olacaktır. Millet olarak bunun üstesinden gelmek için dayanışmamızı artırmalıyız.” diye konuştu.

TESK İstişar Toplantısı Başladı
Köse ve Yönetimi Antalya’da
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından Antalya’da gerçekleştirilen İstişare, Değerlendirme, Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı’na katıldı.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) İstişare, Değerlendirme, Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı Antalya’da başladı. 19 Ekim’e kadar sürecek olan toplantılara 13 federasyon, 82 esnaf ve sanatkarlar odaları birliği başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreterleri katıldı. Amasya’dan toplantıya Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Genel Sekreter Aydın Bozkurt ve Oda Yönetim kurulu ile birlikte oda başkanları kratıldı.
Toplantıda TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e Amasya esnafının sorunlarını da aktarma fırsatı bulan İsa Köse, esnaf ve sanatkarın Türkiye ekonomisinin barometresi olduğunu ifade etti. Toplantı öncesi ve sonrası TESK Genel Başkanı Palandöken ile Federasyon yetkililerinin kendileri ile yakından ilgilendiğini vurgulayan İsa Köse, toplantıda Amasya esnafını temsil etmenin gururunu yaşadığını da sözlerin ekledi.

 

Skandal!..
2 Öğrenci Okul Tuvaletinde Unutuldu
AMASYA Plevne Orta okulunda 2017-2018 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan iki öğrenci, pazar günü (dün) kurs bitimi girdikleri tuvaletin okul yönetimi tarafından kontrol edilmeden kapatılması üzerine iki öğrenci tuvalatte mahsur kaldı.
Öğrencilerin kendi imkanları ile tuvaletin çatısına çıkması ve yardım istemesi üzerine Polis okula gelerek gerekli çalışmayı başlattı. Okul müdürü ve ilgilinin okula gelerek tuvaleti açması ve çocukların çatıdan indirilmesi üzerine skandal büyümeden bitti.

 

Kaçak Göçmenler Yakalandı
AMASYA da Jandarma kipleri tarafından yol uygulaması sırasında durdurulan 54 kişilik yolcu otobüsünden 100’ün üzerinde kaçak göçmen çıktı.
Jandarma ekipleri tarafından uygulama sahasında yapılan yol kontrol ve denetlemede Jandarma bir yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste yapılan aramada aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğuyabancı uyruklu şahıslar olduğu tespit etti. 54 kişilik otobüste polis ekipleri ilk belirlemelere göre 105 kişiyi yakaladı. Şahısların otobüsün bagaj kısmında bulunan çantaları da jandarma tarafından arandı.
Kötü şartlarda yolculuk yapan kadın ve çocuklara jandarma ekipleri su dağıttı. Bazı çocukların ise hiçbir şeyden habersiz oyuncağıyla oynadığı görüldü. Olay sonrası araç sürücüsü gözaltına alındı. Otobüs ve minibüslere bindirilen kaçak göçmenler, İl Jandarma Alay Komutanlığına götürüldü. Burada yapılacak işlemlerin ardından kaçak göçmenler sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecek.

 

Merkezim Her Yerde Projesi Amasya’da Başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl ve ilçe Gençlik Merkezlerinde başlatılan” Merkezim Her Yerde” Projesi ile il ve ilçelerde en ücra köşelerde gençlik merkezine ulaşma imkanı bulunamayan gençlerin, gençlik merkezlerinde yapılan çalışmalara dahil edilmesi amaçlanıyor.
Amasya Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Merkezim Her Yerde” sloganıyla başlatılan faaliyet kapsamında, Amasya Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki, Sevgi Evlerinde kalan gençler Gençlik merkezi Has odasına davet edildi.
Sevgi evlerinden gelen misafirler, Gün içersinde Gençlik Merkezini ve İl Müdürlüğüne ait diğer tesisleri gezen öğrenciler gezdikleri tesislerde ve Gençlik Merkezinde kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak gönüllerince eğlendiler.
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, “2017 yılında Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu proje ile 81 İl de Gençlik Merkezlerine uzak olan noktalar belirlenmiş ve o noktalarda ki gençlerin “Merkezim Her Yerde” Projesi ile farklı bir gün geçirerek milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünya geleceğine yön veren şuurlu bir yetiştirme çabasında olan gençlik merkezlerimizi ve faaliyetleri daha yakından tanımaları amaçlanmıştır. Proje kapsamında uzak noktalardaki gençlerimizi gençlik merkezlerimiz ile tanıştırmaya devam edeceğiz.“ dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle