logo

reklam
23 Aralık 2016

Amasya da Haber Turu

HABER TURUOKA ve YHKB Çorum’da toplanıyor
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu toplantısı ile Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Encümen Toplantısı bugün çorum ilinde yapılacak.
OKA Dönem Başkanı Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın başkanlığında toplanacak olan OKA 2016 Aralık ayı yönetim kurulu toplantısına Amasya Valisi Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ile İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır katılacak.
Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği Aralık ayı Encümen toplantısına Birlik Başkanı ve Amasya valisi Salih Işık yapacak, bu toplantıya YHKB müdürü Yasemin Çoban’da katılacak.
Müftü İpek Bugün Amasya’dan Ayrılıyor
Başbakan Yardımcılığı’na ait atama kararnamesi ile Tekirdağ İl Müftülüğüne Amasya İl Müftüsü İsmail İpek, Amasya İl Müftülüğüne Abdulkadir Keşvelioğlu atandı.
Tekirdağ il Müftülüğüne atanan İsmail İpek bugün Amasya’dan ayrılacak. Amasya İl Müftülüğüne atan Abdulkadir Keşvelioğlu’nun pazartesi günü Amasya daki görevine başlaması bekleniyor.
Müftü İpek dün Amasya valisi Salih Işık’ı makamında ziyaret etti. Ayrıca geçtiğimiz akşam Pirler sosyal Tesislerinde Müftü İsmail İpek onuruna bir yemek verildi. Yemeğe vali Işık ile birlikte Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkan vekili Hakan Akçay, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Vali Yardımcıları Nevzat Sinan ile İrfan Demiröz, Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut katıldı.
Müftü İpek, Amasya’daki görev süresi boyunca özveri ile çalıştığını ifade ederek, kendisine desteklerini esirgemeyen Amasya’nın tüm idarecilerine ve Amasyalılara teşekkür etti. Programın sonunda Vali Işık, İpek’e İlimizdeki gayretli çalışmalarından ötürü Başarı Belgesi verdi.
TÜRSAB’DAN VALİ IŞIK’A ZİYARET
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Karadeniz Bölge Başkanı Temel Uzlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Salih Işık’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya da yer aldı.
Vali Işık, Amasya’nın tarihi ve kültürüyle Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisi olduğunu belirterek, İlimizin turizm alanında hak ettiği payı alabilmesi için, bir çok alanda çalışmalar yapıldığını ifade etti. TÜRSAB’ın yaptığı çalışmalar ile, Ülkemiz turizminin öncü kuruluşlarından biri olduğunu da sözlerine ekleyen Işık, TÜRSAB’a bağlı acenteleri Amasya’nın tarihi ve kültürel dokusunu keşfetmeye davet etti.
TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Başkanı Temel Tuzlu ise, TÜRSAB’ın Karadeniz bölgesinde turizmin gelişmesi için yaptığı faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusuna İlgi Büyük Oldu
Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen Esnaf ve KOBİ lere 50 Bin TL Faizsiz Kredi için başvurular bitti. Şimdi başvuru yapan 200 Bin Esnaf ve KOBİ ler heyecanla başvuru sonuçlarını beklemeye başladı. Başbakan Binali Yıldırım’ın faizsiz kredi paketini açıklamasından sonra gösler KOSGEB‘e çevrilmişti. KOSGEB de bu talimatı hemen devreye sokarak kısa sürede işlemleri başlattı.
KOSGEB faizsiz 50 Bin TL krediye başvuru yapabilmek için öncelikli olarak işletmelerin KOSGEB veritabanında bulunan beyannamelerini güncellemeleri gerektiği açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra 10 gün içerisinde 450 bin işletme KOSGEB beyannamelerini güncelledi. Bu rakam esnaf ve KOBİ lerin faizsiz krediye talebin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. İlk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli ve faizsiz kredi işletmeler için can suyu olacağı ve son dönemde piyasalarda yaşanan dalgalanmalardan en az etkiyle çıkmaları sağlayacağı düşünülüyor. Krediye başvuran işletme sayısının 200 bine yaklaştığı belirtiliyor. Krediye hak kazananların yapılacak yoğun çalışma ile en kısa zamanda açıklanacağı belirtilmektedir.
Bağımlılığın Her Türlüsü Tehlikelidir

Amasya Üniversitesi Yeşilay Kulübü tarafından Teknoloji Bağımlılığı başlıklı bir konferans düzenlendi. Programda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sosyal Medya Uzmanı İsmail Memiş teknoloji bağımlılığı üzerine bir sunum yaptı. Programa Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Halis Büyükbayraktar, Yeşilay Kulübü Başkanı Ramazan Kolcu, personel, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Teknoloji bağımlılığını ‘teknolojik aygıtları aşırı kullanma’ isteği olarak ifade eden Yeşilay Uzmanı Memiş; bu bağımlılıkta teknolojik aygıtlar dışındaki hayatın anlamını yitirdiği söyledi. Kullanma bırakıldığında bireyde sıkıntı verici duygu durumlarının ortaya çıktığını söyleyen Memiş, teknoloji bağımlılığının ailevi ve sosyal hayatı bozan bir davranışsal bağımlılık türü olduğunu kaydetti. Memiş, sabah uyandığında yüzünü yıkamadan sosyal medya hesaplarına ve mesajlarına bakan herkesin teknoloji ve sosyal medya bağımlısı olduğuna kaydetti. Memiş, sosyal medya bağımlılığından kurtulmak için ailevi ilişkilerin, akrabalık ilişkisi gibi sosyal ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. Memiş; bilgisayar oyunlarının çocukların zihinsel gelişimini olumsuz etkilediğini söyleyerek anne-babaların çocuklarına daha fazla kaliteli zaman ayırmaları gerektiğini kaydetti. Program soru-cevap kısmının ardından son buldu. Topluma Hizmet Dersinde ‘Madde Bağımlılığı’na Dikkat Çektiler Amasya Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Eğitim Fakültesi öğrencilerinin madde bağımlılığına ilişkin farkındalıklarını belirlemeye yönelik bir çalışma yaptılar. Yrd. Doç. Dr. Yeliz Çelen’in koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışmada, öğrenciler Eğitim Fakültesi kantininde kurdukları standla arkadaşlarına bağımlılık konusunda bilgi vererek, madde kullanma nedenleri ve tedavi yöntemlerine dikkat çektiler. Öğrenciler, aynı zamanda davranışsal bir sendrom ve fiziksel ya da fizyolojik bağımlılık şeklinde tanımlanan madde bağımlılığına ilişkin bir anket çalışması yaptılar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle