logo

reklam
01 Ağustos 2016

AMASYA DEMOKRASİ MEYDANI İSTİYOR

demokrasi meydanı amasyaFethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine karşı vatanını ve demokrasisini savunmak için gözünü kırpmadan canını feda eden ve gece gündüz demeden Amasya Yavuz Selim Meydanında ‘Demokrasi Nöbeti’ tutan binlerce vatandaşımız için artık Yavuz Selim meydanının adı değiştirilerek Demokrasi Meydanı olmasını istiyoruz.
15 Temmuz Cuma günü saat 22:00’da FETÖ/PDY üyesi olmakla suçlanan Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki bir grup terörist subay tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı Milli Mücadelenin ilk kıvılcım meşalesinin yakıldığı, “Milletin İstiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” ilkesinin yayınlandığı Cumhuriyetin Doğum belgesi Amsaya Tamimi’nin yayınlandığı Amasya’da yaşayan bütün vatandaşlar vatanına ve demokrasisine sahip çıkmak adına canını seve seve feda etmek için ilk andan itibaren Yavuz Selim Meydanınıda yerini aldılar. Amasya’da yaşayan on binlerce vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrılarıyla başlatılan ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in öncülüğündev ‘Demokrasi Nöbetini’ gece gündüz demeden Yavuz Selim Meydanında tutmaya devam ediyor. Bıkamadan, usanmadan, yorulmadan, vatanına ve demokrasisine sahip çıkan Amasya halkı için artık Yavuz Selim Meydanının isminin değişmesinin zamanı geldi. Artık ülkemizde FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı vatanı ve demokrasisi için şehit düşenler için ve gece gündüz demeden ‘ Demokrasi Nöbeti’ tutan Amasyalılar için Yavuz Selim Meydanı nın adı Demokrasi Meydanı olmalı.
Amasya halkı adına; Belediye Meclisi’ne böyle bir önergenin verilmesini ve bu alanın isminin değiştirilmesini talep ediyoruz. Böylelikle 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilmek isteyen darbe girişimin demokrasiye sahip çıkan vatandaşın gayretleri ile püskürtüldüğü gerçeğinin ölümsüz bir eseri olur. Gelecek nesiller de bu meydanın ismini merak edip araştırdıklarında gurur duyacakları bir hikayeyi öğrenmiş olurlar.

Share
898 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle